Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поради преподобного Макарія

 

На запитання ваше, в чому полягає щасливе життя, чи в блиску, славі та багатстві, чи в тихому, мирному, сімейному житті, скажу, що я згоден з останнім, та ще й додам: життя, що проходить з чистою совістю і зі смиренням, доставляє мир, спокій і правдиве щастя. А багатство, честь, слава і високе достоїнство нерідко бувають причиною багатьох гріхів, і ненадійне таке щастя.

Люди більшою мірою бажають та шукають благополуччя в цьому житті, а терпінь намагаються уникати. І здається, що це дуже добре та приємно, але повсякчасне благополуччя і щастя людині шкодить. Вона впадає в різні пристрасті і гріхи та гніває Господа, а ті, хто проходять життя з терпінням, більше наближаються до Господа і легше отримують спасіння, тому Господь приємне життя назвав розлогим шляхом: просторі ті двері й розлога та дорога, що веде на погибель, і багато нею ходять, а скорботне життяназвав:тісні ті дверій вузька та дорога, що веде до життя, і мало таких, що її знаходять. Отже, через любов свою до нас Господь, передбачаючи майбутню користь для тих, хто її гідний, багатьох зводить з просторого шляху, а провадить на вузький і скорботний шлях, щоб терпінням хвороб та скорбот влаштувати їх спасіння і дарувати життя вічне.

 

Поради преподобного Антонія

У всякому горі: і в хворобі, і в убогості, і в тісноті, і в замішанні, і у всіх неприємностях — краще менше думати і розмовляти зі собою, а частіше з молитвою, хоча й короткою, звертатися до Христа Бога і до Пречистої Його Матері, через що й дух гіркої зневіри відступить, і серце сповниться уповання на Бога та радості.

Лагідність та смиренне серця — такі чесноти, без яких не тільки Царства Небесного досліджувати, але ні щасливим бути на землі, ні душевного спокою відчувати в собі неможливо.

Будемо вчитися собі думкою за все докоряти й засуджувати, а не інших, бо наскільки смиренніше, настільки прибутковіше; смиренних бо любить Бог і благодать Свою на них виливає.

Яка б не обійняла тебе прикрість, яка б не трапилася тобі неприємність, ти скажи: “Витерплю це я для Ісуса Христа!”. Тільки скажи це, і тобі буде легше. Тому що ім`я Ісуса Христа сильне. При ньому всі неприємності вщухають, біси зникають. Вщухне і твоя прикрість, заспокоїться і твоя малодушність, коли ти будеш повторювати найсолодше ім`я Його. Господи, дай мені зріти мої провини; Господи, дай мені терпіння, великодушність та лагідність.

 


Читайте також:

  1. Загальні поради
  2. Методичні поради
  3. Методичні поради
  4. Методичні поради
  5. Методичні поради
  6. Методичні поради
  7. Методичні поради
  8. Методичні поради
  9. Методичні поради
  10. Методичні поради
  11. Методичні поради
  12. Методичні поради до вивчення теми




Переглядів: 391

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Повчання для всієї родини | Поради преподобного Іларіона

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.