Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сертифікат має містити також умови випуску, погашення та обігу сертифіката.

Банк має передбачити можливість дострокового подання сер­тифіката до погашення. У такому разі банк виплачує власникові сертифіката суму вкладу та проценти, які встановлені банком за вкладами на вимогу, якщо умовами випуску сертифіката не пе­редбачено іншого розміру процентів.

Погашення сертифікатів, що номіновані в національній валю­ті, та виплата процентів за ними здійснюється банками тільки в національній валюті. Погашення сертифікатів, що номіновані в іноземній валюті, та виплата процентів за ними здійснюється за бажанням їх власників як в іноземній, так і в національній ва­люті.

Порівняно недавно на фондовому ринку України з'явилися іпотечні цінні папери: іпотечні сертифікати та іпотечні облігації. Емітентом іпотечних цінних паперів можуть бути банки та інші фінансові установи, які мають право на провадження такого виду діяльності відповідно до закону.

Відповідно до Закону України «Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифі­кати» в практику іпотечного кредитування запроваджені іпотечні сертифікати.

Іпотечний сертифікат — це особливий вид цінних паперів, за­безпечених іпотечними активами, або іпотеками. Законом введено два різновиди іпотечних сертифікатів — сертифікати з фіксо­ваною дохідністю та сертифікати участі.

Сертифікати з фіксованою дохідністю — це сертифікати, які забезпечені іпотечними активами та посвідчують такі права вла­сників:

- право на отримання номінальної вартості в передбачені умовами випуску сертифікатів терміни;

- право на отримання процентів за сертифікатами на умовах інформації про випуск сертифікатів;

- право на задоволення вимог — у разі невиконання емітен­том взятих на себе зобов'язань — з вартості іпотечних активів, що є забезпеченням випуску сертифікатів з фіксованою дохідніс­тю, переважно перед іншими кредиторами емітента.

Сертифікати участі — це сертифікати, які забезпечені іпоте­ками та посвідчують частку його власника у платежах за іпотеч­ними активами. Власник сертифікатів участі має такі права:

- право на отримання частки у платежах за іпотечними акти­вами відповідно до договору про придбання сертифікатів;

- право на задоволення вимог — у разі невиконання емітентом взятих на себе зобов'язань — з вартості іпотечних активів, які перебувають у довірчій власності управителя.

Закон України «Про іпотечні облігації» визначає правові заса­ди випуску та обігу іпотечних облігацій, вимоги до їх іпотечного покриття, а також особливості державного регулювання і нагляду у цій сфері. Законом передбачається два види облігацій: звичайні іпотечні облігації та структуровані іпотечні облігації. Банки можуть бути емітентами звичайних іпотечних облігацій. Емітентом структурованих іпотечних облігацій є спеціалізована іпотечна установа.

Іпотечні облігації — це облігації, виконання зобов'язань емі­тента (банку) за якими забезпечене іпотечним покриттям. Іпотеч­ні облігації є іменними цінними паперами. Іпотечна облігація за­свідчує внесення грошових коштів її власником і підтверджує зобов'язання емітента (банку) відшкодувати йому номінальну ва­ртість цієї облігації та грошового доходу, а в разі невиконання емітентом зобов'язань за іпотечною облігацією надає її власни­кові право задовольнити свою вимогу за рахунок іпотечного по­криття. У свою чергу, іпотечне покриття визначається як іпотечні активи, а також інші активи, які забезпечують виконання зо­бов'язань емітента за іпотечними облігаціями.

Порядок випуску (емісії) звичайних іпотечних облігацій:

- банк (іпотечний кредитор) надає іпотечний кредит;

- банк емітує звичайні іпотечні облігації під забезпечення за­ ставних, які йому належать;

- банк продає звичайні іпотечні облігації та бере зобов'язання щодо виплати основного боргу і процентів;

- інвестори купують облігації та отримують платежі в рахунок погашення основного боргу і виплати процентів від банку (іпотеч­ного кредитора);

- управитель від імені власника іпотечних цінних паперів здійснює управління іпотечним покриттям;

- іпотечні кредити залишаються на балансі банку, але враховуються на окремому рахунку;

- у випадку банкрутства емітента (банку), власники облігацій мають вищий пріоритет над правами чи вимогами інших осіб щодо іпотечного покриття.

Державну реєстрацію випусків і проспектів емісії іпотечних облігацій здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондо­вого ринку.

Емісія цінних паперів пов'язана для банків з фінансовими і функціональними ризиками. Велике значення для емісійної дія­льності має ризик нерозміщення цінних паперів на ринку і рин­ковий ризик. Рівень цих ризиків визначається:

- інвестиційною привабливістю цінних паперів;

- наявністю на ринку платоспроможного попиту і взагалі кон'юнктурою ринку;

- послугами і правами, які банки-емітенти пропонують інве­сторам (потенційним акціонерам і кредиторам).

Емісія боргових зобов'язань (облігацій, депозитних сертифіка­тів) чуттєвих до коливань процентної ставки пов'язана для банків-емітентів з процентним ризиком. Управління ризиками передбачає використання різних методів та інструментів їх хеджування.


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. Актив і пасив балансу складаються також з певних розділів.
  3. Активи, що реалізуються повільно (А3) – це статті 2-го розділу активу балансу, які включають запаси та інші оборотні активи (рядки 100 до 140 включно, а також рядок 250).
  4. Акції вільного чи обмеженого обігу
  5. Алкени – вуглеводні, в молекулах яких є один подвійний зв’язок між атомами вуглецю . Алкені називають також олефінами або етиленовими вуглеводнями.
  6. Алкіни – вуглеводні, в молекулах яких є два атоми вуглецю, сполучені потрійним зв’язком - -. Алкіни називають також ацетиленовими вуглеводнями.
  7. Аналогічно доводиться достатність умови існування максимуму.
  8. Аналогія як умовивід
  9. Ауєскі, чума). Вони можуть виникати також при гельмінтозах, токсичних процесах і незаразній патології.
  10. Більш широке залучення до управлінської діяльності талановитої молоді, жінок, а також виховання лідерів у сфері освіти.
  11. Блок 4. Умови та охорона праці.
  12. Блок перевірки умови




Переглядів: 592

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Емісія цінних паперів | Інвестиційні операції банків із цінними паперами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.