Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Місце розташування, розмір і будова вилочковой залози.

Вилочкова залоза утворена епітелієм і лімфоцитами, що є одним з видів білих кров’яних тілець. Вона розташована за грудиною, маса її складає 38г. Зовні вилочкова залоза вкрита капсулою, від якої усередину залози відходять перегородки, що розділяють залозу на окремі часточки. Кожна з иих складається з коркової і мозкової речовини. Основу того й інший складає багатошаровий епітелій, клітини якого зв’язані між собою цитоплазматичними відростками. У кірковій речовині є велика кількість лімфоцитів, що додає йому більш темний колір. Мозкова, більш світла речовина містить мало лімфоцитів. У ній містяться шаруваті епітеліальні тільця. Вони утворені епітеліальними клітинами, що концентрично нашаровуються один на одного. Внутрішні клітини постійно піддаються зроговінню і відмиранню, а зовні відбуваються нашаровування нових клітин.

Фізіологічна дія вилочкової залози. Гормон її не виділений у чистому виді, і, відповідно, невідома його структура. Однак спостереження за функціями організму після видалення вилочкової залози чи уведення витяжок з її допускають імовірність її ендокринної функції. Ефект видалення зобної залози в дорослих тварин і у тварин відразу ж після їх народження неоднаковий. У дорослих після видалення відзначається падіння числа лімфоцитів крові на 60-70% нижче норми, різко зменшується розмір лімфатичних вузлів і селезінки. Ріст і маса тіла не змінюються. Видалення зобної залози в перший тиждень після народження тварини приводить до втрати маси, різкого виснаження, уповільнення росту. Одночасно зменшується число лімфоцитів, падає продукція антитіл. Уведення витяжок із зобної залози викликає збільшення кількості лімфоцитів крові, збільшення швидкості росту організму, зростання здатності утворювати антитіла. Виявлено зв’язки вилочкової залози з іншими залозами організму. Вилочкова залоза гальмує функцію щитовидної залози.

Певний вплив вилочкова залоза чинить і на статеве дозрівання, затримуючи його. Вплив вилочкової залози і статевих залоз двобічнй: зобна залоза гальмує розвиток статевих залоз, а статеві гормони негативно впливають на зобну залозу, викликаючи припиненняїї функції.

ЕПІФІЗ


Читайте також:

  1. I.1. Порядок збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок додаткових внесків у разі закритого (приватного) розміщення акцій
  2. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  3. II. Найважливіші проблеми, що визначають розвиток місцевого самоврядування і є спільними для будь-яких урядових систем.
  4. II.2. Збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок спрямування прибутку до статутного капіталу
  5. Автоматизоване робоче місце метролога
  6. Автономна Республіка Крим, регіональні та місцеві органи державної влади.
  7. Акціонерні товариства випускають облігації на суму не більше 25 % від розміру статутного капіталу і лише після повної оплати всіх випущених акцій.
  8. Альфред Маршалл Розмірковуючи таким чином, Маршалл розробив
  9. Анатомічна будова кістки
  10. Анатомічна будова кісток вільної нижньої кінцівки
  11. Анатомо-фізіологічна перебудова організму підлітка
  12. Анатомо-фізіологічна перебудова організму підлітка




Переглядів: 830

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Місце розташування в організмі, розміри і структура наднирників. | Місце розташування в організмі, розмір і структура епіфіза.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.