Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Право в повсякденному житті.

Thema I: Orientierung in der Stadt. Luzk……………………………………101

Thema II: Auf der Post ………………………………………………………115

Grammatik……………………………………………………………………125

Anhang……………………………………………………………………….167

 

 

 

УРОК 1.

Тема.Предмет курсу «Основи правознавства». Влада.

Мета:з’ясувати особливості навчального курсу «Основи правознавства», формувати зацікавленість учнів у його вивченні; ознайомити учнів з діючими підручниками та системою роботи з ними; розкрити поняття влади та схарактеризувати її види.

Основні поняття:правознавство, влада.

Тип уроку:вивчення нового матеріалу.

Структура уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

III. Вивчення нового матеріалу

1. Право в повсякденному житті.

2. Поняття «влада», її види.

3. Особливості державної влади.

IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів

V. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

 

ХІД УРОКУ

І. організаційний момент

Стисла характеристика основного змісту та особливостей навчального курсу, ознайомлення і рекомендованими Міністерством освіти і науки України підручниками з основ правознавства та їх структурою.

Визначити навчальні та дисциплінарні вимоги вчителя до учнів, пояснити порядок ведення зошитів, презентувати підручник, яким користуватимуться учні.

Презентація підручника.

Демонстрація підручника, який буде використовуватися як основний при вивченні курсу, звернути увагу на зв’язок та взаєморозташування структурних частин і елементів підручника: заголовків, рубрик, розділів, параграфів, ілюстрацій, таблиць, схем тощо. Звернути увагу на систему виділень в тексті підручника, принципи використання курсиву, напівжирного шрифту; наявність висновків наприкінці параграфа, на рубрику «Цікаво знати», витяги з нормативно-правових документів, систему запитань та завдань в основному тексті та після параграфів.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Бесіда.

1) Чи доводилося вам стикатися з поняттями «правознавство», «право»?

2) Якщо так, що вони означають?

Коментую відповіді й зазначаю, що курс правознавства перш за все має на меті навчити учнів орієнтуватися в типових життєвих ситуаціях, використовувати можливості правового вирішення соціальних проблем тощо.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Право в повсякденному житті.

Методика: фронтальна бесіда.

1) Назвіть дії, які ви здійснили з ранку до тієї миті, коли прийшли на урок правознавства.

2) Визначте, чи регулювалися ваші дії певними правилами, нормами.

3) Користувалися ви цими нормами, правилами?

4) Назвіть нормативні акти, які регулювали ваші дії.

 

Дії Норми та правила, які регулюють дії
Підйом у певний час Режим дня — не правова норма, якщо це не установа (інтернат, оздоровчий табір тощо), де існує певна норма щодо загальнообов’язкового режиму дня
Ранковий туалет Якість води, мийних засобів регулюється певними нормативними актами
Одягання Вибір одягу здебільшого не правова, а естетична, моральна норма, шана народним традиціям відповідної місцевості, але в разі запровадження у школі форми це може стати правовою нормою
Дорога до школи (пішки або за допомогою транспорту) Правила дорожнього руху, яких обов’язково потрібно дотримуватися, є правовою нормою. Правила користування транспортом також закріплено правовими нормами
Навчання на уроках Право на освіту закріплено Конституцією та Законами України, отримання повної загальної середньої освіти є обов’язком кожного. Правила поведінки учнів у школі також є правовою нормою

Коментую та доповнюю відповіді учнів. роблю висновок, що з правовими нормами доводиться мати справу повсякденно і повсякчасно. Отже, знання цих норм, уміння скористатися ними допоможуть правильно діяти в різних обставинах, вирішувати типові життєві ситуації тощо.

Завершуючи розгляд питання, звертаю увагу учнів на те, що нові закони України, інші нормативно-правові акти (Укази Президента, Постанови Кабінету Міністрів, накази міністерств) приймаються щодня, тому вивчення та знання правознавства неможливі без постійного опрацювання текстів чинних нормативно-правових актів, змін, що вносяться до них. Уведені в дію Закони України та інші нормативно-правові акти публікуються у спеціальних виданнях — газетах «Голос України» та «Урядовий кур’єр», журналах «Відомості Верховної Ради України» та «Офіційний вісник України». (Демонструю окремі номери цих періодичних видань.)


Читайте також:

  1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  2. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
  3. V. Класифікація і внесення поправок
  4. А) Філософія православ'я
  5. А. Правобережну Україну.
  6. А/. Право власності.
  7. Аграрне право
  8. Аграрне право та законодавство США, Німеччини, Франції, Великої Британії, Ізраїлю, Польщі, Росії
  9. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  10. Аграрне право як галузь права, його історичні витоки та особливості.
  11. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  12. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства




Переглядів: 738

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Infinitiv Imperfekt Partizip II | Поняття «влада», її види.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.