Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Практикум.

1) Громадянин П. після тривалих пошуків влаштувався на роботу. Але в перший робочий день у нього стався приступ апендициту, івін потрапив до лікарні. Через місяць, коли П. виписався з лікарні й вийшов на роботу, адміністрація заявила, що наказ стосовно його прийняття на роботу не встигли видати. Отже, на місце П. вже прийнято іншого працівника. З цієї ж причини йому не буде виплачено допомогу з тимчасової непрацездатності. Визначте, хто правий у цій ситуації.

Зразок відповіді.Безумовно, правий працівник. Згідно з нормами КЗпП України, якщо працівника було допущено до роботи, трудовий договір вважається укладеним навіть у випадку, коли наказ про прийом на роботу не був виданий. Відповідно з моменту, коли працівника було допущено до роботи, на нього розповсюджуються всі норми, що стосуються його трудових прав, зокрема право на захист від свавільного звільнення, право на допомогу в разі тимчасової непрацездатності тощо. Отже, працівник правий і може звернутися до суду для відновлення своїх порушених прав — відновлення на роботі та оплати лікарняного.

 

2) На день народження 16-річному одинадцятикласнику Н. бабуся подарувала фотоапарат. Через деякий час Н. вирішив поміняти цей фотоапарат на велосипед у свого однолітка С Дізнавшись про обмін, батьки Н. почали вимагати повернути фотоапарат і забрати велосипед, обґрунтовуючи свою вимогу тим, що вони не знали про обмін, не давали на нього згоду. Але батьки С. заперечували, заявляючи, що вони погодилися на обмін. Визначте, хто правий у цій ситуації.

Зразок відповіді.Праві в даному випадку батьки Н. У віці від 14 до 18 років неповнолітні мають право вчиняти будь-які правочини за згодою батьків. Самостійно вони мають право вчиняти правочини, які належать до дрібних, розпоряджатися стипендією, заробітком. Але йдеться не про дрібний побутовий правочин, тому згода батьків була необхідна. Тобто батьки, які не давали згоди на вчинення правочину, мають право вимагати повернути все, іншими словами вимагати реституції.

 

3)Під час навчання на останньому курсі Київського університету 20-річний уродженець Рівненщини П. уклав шлюб з киянкою Л. За його проханням весілля було вельми скромним, батьки П. навіть не приїхали на нього. Після весілля він переїхав до Л., прописався в квартирі її родини, але приходив дуже пізно і навіть не щодня. Уже через місяць П. взагалі перестав бувати в квартирі, майже припинив спілкування з Л. Дівчина хотіла подати на розлучення, але її знайомі стверджували, що доведеться розділити майно, зокрема квартиру, право на проживання в якій П. матиме і після розлучення. Що можна порадити Л., щоб уникнути прикрих наслідків ситуації, яка склалася?

Зразок відповіді.Шлюб, про який йдеться, має ознаки фіктивного, тому можна порекомендувати Л. звернутися до суду з проханням визнати шлюб недійсним. У цьому випадку П. не може претендувати на житло, майно тощо.

4)У магазині «Дитячий світ» несподівано спрацювала сигналізація. Після отримання сигналу на місце прибула група швидкого реагування. Грабіжниками виявилися два 10-річні п'ятикласники, які перед закриттям магазину сховалися під прилавком. Коли магазин було зачинено, хлопці набрали іграшок на кілька тисяч гривень і спробували вийти, але спрацювала сигналізація. Визначте наслідки цієї події для хлопців.

Зразок відповіді.Самі події мають ознаки злочину — крадіжки, але крадії через свій вік (10 років) не підлягають кримінальній відповідальності.

 

5)Двоє безбілетних пасажирів відмовилися сплатити штраф контролерам. На пропозицію контролерів залишити салон тролейбуса «зайці» погодилися, але виштовхали й одного з контролерів. На зупинці порушники напали на нього, завдаючи удари руками, ногами і підручними засобами (зокрема камінням). Міліціонер, який випадково опинився поруч, затримав порушників. У відділенні міліції виявилося, що всі вони знаходяться у стані алкогольного сп'яніння. Визначте міру відповідальності цих осіб.

Зразок відповіді.Пасажири спочатку здійснили адміністративне правопорушення, не сплативши за проїзд, але потім вони вчинили злочин, який може бути кваліфікований як завдання тілесних ушкоджень. Обтяжуючими обставинами виступають нетверезий стан винуватців і скоєння правопорушення групою.

 


Читайте також:

  1. Практикум.
  2. Практикум.
  3. Практикум.
  4. Практикум.
  5. Практикум.
  6. Практикум.
  7. Практикум.
  8. Практикум.
  9. Практикум.
  10. Практикум.
  11. Практикум.




Переглядів: 6845

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Варіант 2 | III. ПІДСУМКИ УРОКУ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.