Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Роль і місце інформаційних систем в управлінні

економічним об"єктом

Інформаційні системи існували з моменту виникнення суспільства, оскільки на любій стадії розвитку суспільство потребує для свого управління систематизованої, підготовленої інформації.

В науково-технічній літературі часто використовують термін "система", "система управління", "автоматизована система управління".

Слово "система" походить від грецького "system", що означає ціле, яке складається із частин або множини елементів, пов’язаних одне з одним які створюють певну цілісність і єдність.

Під системою розуміється сукупність пов'язаних між собою і зовнішнім середовищем елементів або частин, функціонування котрих направлено на одержання конкретного результату.

Систему яка реалізує функції управління, називають системою управління.

Функціями, що реалізує ця система є прогнозування, облік, аналіз, контроль і регулювання.

Для того, щоб розібратися, що ж таке інформаційна система, необхідно перш за все виявити її місце в системі управління економічним об’єктом.

У співвідношенні з кібернетичним підходом система управління представляє собою сукупність об’єкта управління.

Метою системи управління оподаткування є оптимальний та ефективний розвиток економіки шляхом впливу суб’єкта управління на об’єкти управління.

В системі, яка розглядається, в якості об’єктів управління виступають підприємства та організації різних форм власності та населення. Суб’єктом управління є держава в якості податкової служби. Вплив здійснюється через систему встановлених законодавством податків.

Суб’єкт управління об’єднує в собі працівників, які формулюють цілі, розробляють плани, формулюють вимоги до рішень, які приймаються, а також контролюють їх виконання.

В системі, яка розглядається, в якості об’єктів управління виступають підприємства та організації різних форм власності та населення. Суб’єктом управління є держава в якості податкової служби. Вплив здійснюється через систему встановлених законодавством податків.

 

 

 
 

 


Рис.1.1. Місце АІС в контурі системи управління

В задачу об’єкта управління входить виконання планів, які сформульовані управлінським апаратом, тобто реалізація тієї діяльності, для якої створювалась система управління.

Обидва компоненти системи управління пов’язані прямим (П) і зворотнім (З) зв’язком.

Прямий зв’язок виражається потоком директивної інформації, яка спрямовується від управлінського апарату до об’єкта управління, а зворотній зв’язок – представляє собою потік звітної інформації про виконання прийнятих рішень.

Директивна інформація породжується управлінським апаратом у відповідності з цілями управління і інформацією про економічну ситуацію, яка склалася. Звітна інформація формується об’єктом і відображає внутрішню економічну ситуацію, а також степінь впливу на неї середовища. Зовнішнє середовище впливає не лише на об’єкт управління, воно подає інформацію і для управлінського апарату (рівень інфляції, податкова політика і т.п.).

Взаємозв’язок інформаційних потоків, засобів обробки, передачі і зберігання даних, а також працівники управлінського апарату, які виконують операції опрацювання даних, складає інформаційну систему економічного об’єкту. Оскільки, далі мова піде виключно про інформаційну систему економічного характеру, необхідно ввести поняття автоматизованої інформаційної системи (АІС).

Під автоматизованою системою будемо розуміти систему, призначену для збору, переробки, зберігання, пошуку та видачі інформації по запитам користувача.


Читайте також:

 1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
 2. D – моделювання в графічній системі КОМПАС
 3. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
 4. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
 5. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
 6. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
 7. II. Найважливіші проблеми, що визначають розвиток місцевого самоврядування і є спільними для будь-яких урядових систем.
 8. III етап. Системний підхід
 9. IV. Розподіл нервової системи
 10. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
 11. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
 12. IV. Філогенез кровоносної системи
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Слід запам'ятати | Слід запам'ятати

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.