Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СТРУКТУРНІ СХЕМИ РАДІОРЕЛЕЙНИХ СТАНЦІЙ АНАЛОГОВИХ СИСТЕМ ПЕРЕДАЧІ

Основним устаткуванням кожної радіорелейної станції є радіоустаткування, тобто приймально-передавальна апаратура СВЧ. Звичайно на ОРС, УРС і ПРС однієї РРЛ використовується однотипне приймально-передавальне устаткування.

На ОРС і УРС частотна модуляція здійснюється на проміжній частоті /пч = 70 Мгц. Модулюючий сигнал є груповий сигнал, сформований на МТС методом частотного розділення каналів (ЧРК).

На рис. 3.5 приведені лінійні спектри сигналів багатоканальної телефонії для телефонних стовбурів радіорелейних систем різної місткості.

Рис. 3.5. Схема частотних перетворень для систем передачі з ЧРК до 1920 каналів тональної частоти

Згідно рис. 3.6, з виходу модулятора ЧМ сигнал ПЧ поступає на вхід лінійки могутнього УПЧ блоку передачі <Пд), до складу якого входять змішувач передавача (СмПд), два хвилеводних фер-рітових циркулятора (ФЦ5 і ФЦ6) з навантаженням Н2 і фільтр гармонік (ФГ). Циркулятор ФЦ6 направляє сигнал гетеродина, що поступає з блоку ГПд, в змішувач СмПд, а перетворений змішувачем сигнал СВЧ — до циркулятору ФЦ5. Останній направляє сигнал передавача у фільтр гармонік (ФГ) і потім в блок складання стовбурів. Побічна енергія перетворення поглинається в хвилеводному навантаженні Н2.

Рис. 3.6. Структурна схема передавальної частини ОРС багатоканальної РРЛ

До складу блоку ГПд входять блок задаючого генератора (ГЗ), блок підсилювача потужності (УМщ) і блок помножувача частоти (УМЧ).

Перший каскад генератора ГКв є автогенератор, вакуумний кварцевий резонатор якого працює на одній з частот в діапазоні 107...120 Мгц. Після ГКв слідує перший каскад підсилювача (Ус1) і фазовий модулятор (ФМд), який дозволяє передавати службові сигнали СС, ТО і ТУ на всі станції уздовж РРЛ. Фільтр вузької смуги (ФУП) із смугою пропускання 400 кГц призначений для придушення шумів, що виникають в каскадах блоку ГЗ.

Приймально-передавальна апаратура для ПРС не містить модуляторів і демодуляторів і складається із сполучених комплектів приймача і передавача того ж типа, який використовується на ОРС і УРС.

По спрощеній структурній схемі устаткування ПРС для одного сімплексного стовбура (рис. 3.7), до складу приймача входять блоки попереднього УПЧ (ПУПЧ), коректор групового часу проходження сигналу (КГВП), головний УПЧ (ГУПЧ), що заміщає генератор (3D і система АРУ. Смуга пропускання приймального тракту коливається в межах 17...35 Мгц і залежить від ширини спектру ЧМ сигналу, яка, у свою чергу, пов'язана з кількістю телефонних каналів, тобто з пропускною спроможністю РРЛ.

Рис. 3.7. Структурна схема ПРС з ретрансляцією по проміжній частоті

Коректор вирівнює частотну характеристику ГВП радіо-тракту, що необхідне для зниження шумів від нелінійних переходів в каналах ТЧ до необхідної величини. Що заміщає генератор ЗГ генерує коливання з частотою /„., = 70 Мгц. Необхідність в ньому обумовлена наступними причинами. Пропадання сигналу з несучою частотою /i на вході приймача приводить до зростання коефіцієнта посилення тракту ПЧ до максимального значення унаслідок роботи системи АРУ. Оскільки сигналу немає, то посилюються тільки .собственные шуми приймача, які потім поступають на передавач і випромінюються з максимально можливою потужністю. При цьому шумовий спектр випромінювання, визначуваний смугою пропускання ретранслятора, стає набагато ширшим, ніж спектр ЧМ сигналу. Це створює перешкоди іншим стовбурам РРЛ. Тому у разі пропадання сигналу на вході приймача або аварії самого приймача вихід його отключаєте- від крапки "Вхід Пд", а до входу передавача підключається ЗГ, внаслідок чого на виході антени відновлюється що немодульована несе з частотою /У.

Генератор зрушення (ГСдв), змішувач зрушення (СмСдв) і задаючий генератор СВЧ (ГЗд) забезпечують необхідне зрушення між частотами на вході приймача і виході передавача /i —fl' = \9F згідно плану розподілу частот (див. рис. 3.2).

Перетворення спектрів частот, що виконується передавачем, ілюструє рис. 3.8.

Рис. 3.8. Формування спектру вихідного сигналу в передавачі ПРС: а — в тракті ПЧ; би — на вході ПФ2; би — у фідері


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. D – моделювання в графічній системі КОМПАС
  3. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  4. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  5. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  6. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  7. II. Найважливіші проблеми, що визначають розвиток місцевого самоврядування і є спільними для будь-яких урядових систем.
  8. III етап. Системний підхід
  9. IV. Розподіл нервової системи
  10. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  11. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  12. IV. Філогенез кровоносної системи




Переглядів: 744

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПРИНЦИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ І КЛАСИФІКАЦІЯ РАДІОРЕЛЕЙНИХ СИСТЕМ | ПРИНЦИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ ЦИФРОВИХ РАДІОРЕЛЕЙНИХ СИСТЕМ ПЕРЕДАЧІ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.