Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Технологія компонентної розробки ПС

Створення компонентної системи починається з аналізу ПрО і побудови концептуальної моделі ПрО. Вона містить у собі проектні рішення щодо композиції компонентів, використання різних типів шаблонів, зв'язків між ними й операцій розгортання ПС у середовищі функціонування.

Готові компоненти беруться, наприклад, з репозитаріїв у Інтернеті і використовуються при створенні програмних систем, технологія побудови яких описується наступними етапами ЖЦ.

1. Пошук, вибір КПВ і розроблення нових компонентів, виходячи із системи класифікації компонентів і їхньої каталогізації, формалізоване визначення специфікацій інтерфейсів, поводження і функціональності компонентів, а також їхнього анотування і розміщення в репозитарії системи або в Інтернеті.

2. Розроблення вимог (Requirements) до ПС – це формування й опис функціональних, не функціональних і інших властивостей ПС.

3. Аналіз поведінки (Behavioral Analysis) ПС полягає у визначенні функцій системи, деталей проектування і методів їхнього виконання

4. Специфікація інтерфейсів і взаємодій компонентів (Interface and Interaction Specification) віддзеркалює розподіл ролей компонентів, інтерфейсів, їхню ідентифікацію і взаємодію компонентів через потоки дій або робіт (workflow).

5. Інтеграція набору компонентів і КПВ (Application Assembly and Component Reuse) у єдине середовище ґрунтується на підборі й адаптації КПВ, визначенні сукупності правил, умов інтеграції і побудові конфігурації каркаса системи.

6. Тестування компонентів і середовища (Component Testing) ґрунтується на методах верифікації і тестування для перевірки правильності як окремих компонентів і КПВ, так і інтегрованої з компонентів програмної системи.

7. Розгортання (System Deployment) містить у собі оптимізацію плану компонентної конфігурації з урахуванням середовища, розгортання окремих компонентів і створення цільової компонентної конфігурації для функціонування ПС.

8. Супровід ПС (System Support and Maintenance) складається з аналізу помилок і відмов при функціонуванні ПС, пошуку і виправлення помилок, повторного її тестування й адаптації нових компонентів до вимог і умов інтегрованого середовища.

Таким чином, компонентне програмування є основою економії витрат на програмування нових програм за рахунок використання готових КПВ, які можуть зберігатися у різних сховищах (бібліотеках, репозитаріях, базах знань тощо).


Читайте також:

 1. III. Етапи розробки програмного забезпечення
 2. Алгоритм розробки методичних основ бюджетування
 3. Алгоритм розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва нового та реконструкції діючих підприємств харчування.
 4. Арт-терапiя як технологія збереження психічного здоров'я. Види арт-терапії.
 5. Аудит проекту розробки ПЗ
 6. Базова технологія
 7. Біотехнологія
 8. Біотехнологія і гібридизація соматичних клітин
 9. Біотехнологія одержання антибіотиків
 10. Біотехнологія одержання ІНТЕРФЕРОНІВ
 11. Біотехнологія трансплантації ядер
 12. Бухгалтерський та податковий облік розробки ПЗ
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Іінструментальні засоби КП | Типізація і класифікація програмних компонентів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.