Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Графове подання ПС і СПС

 

У даному підрозділу розглядаються питання побудови моделі взаємодії за моделлю на основі аналізу сутностей і їхніх відношень у ПрО, а також системного доведення цієї моделі до моделі взаємодії, зв'язок між об'єктами якої здійснюється через повідомлення або запити, що передають дані друг другу по розподіленій мережі [11, 12].

Виділення сутностей ПрО проводитися з урахуванням відмінностей, обумовлених відповідними структурами понять. Об'єкти як абстракції реального світу мають поводження, обумовленим властивостями і відношеннями з іншими об'єктами, структурно упорядкуються за допомогою застосування теоретико-множинних операцій (приналежності, об'єднання, перетинання, різниці й ін.) до множини (класу) об'єктів, що дозволяють установити взаємовідношення типу: елемент множини – елемент множини, елемент множини – множина, множина – елемент множини, множина – множина.

Результатом проведення структурної упорядкованості об'єктів є граф СПС – G ={V, A}, визначений на множині об'єктів V та зв'язків A і задовольняючий таким основним вимогам:

– множина вершин V подає взаємооднозначність відображення множини об'єктів ПрО;

– для кожної вершини повинна існувати хоча б один зв'язок, що належить множині відношень-зв'язків A;

– існує хоча б одна вершина, що володіє статусом множина – об'єкт, що відображає ПрО в цілому.

Під зв'язком розуміється абстракція відношень, що систематично виникають між різними предметами реального світу й абстрактних об'єктів. Зв'язок задається дугою (лінією) між двома об'єктами графа і може бути таких видів: один до одного, один до багатьох, багато хто до багатьох.

Зв'язок один до одного відповідає відношенню «елемент множини – елемент множини» і існує тоді, коли один примірник деякого об'єкта множини пов'язан з єдиним примірником іншого елемента множини (один інтерфейс). Одиночний зв'язок зображується на графі лінією.

Зв'язок один до багатьох відповідає відношенню «елемент множини – множина» і існує тоді, коли один примірник деякого об'єкта пов'язаний з одним або більш примірниками іншого і кожний примірник другого об'єкта пов'язаний тільки з одним примірником першого ( декілька інтерфейсів). Зображується на графі лінією зі стрілкою убік багатьох.

Зв'язок багато хто до багатьох відповідає відношенню «множина – множина» і існує тоді, коли один примірник деякого об'єкта пов'язаний з один або велика кількість примірників іншого і кожний примірник другого об'єкта пов'язаний з одним або більш примірником першого (множинний інтерфейс). Множинний зв'язок зображується на графі лінією з двома стрілками.

Побудований граф G ={V, A} (рис. 2.2) у міру деталізації доповнюється новими об'єктами, потім структурно упорядкується (нагору) із проведенням контролю повноти і надмірності елементів графа для усунення об'єктів-вершин, що дублюють , у ролі того самого елемента множини V або об'єктів без зв'язків.

Рисунок 2.2. Граф моделі деякої ПрО

 

Граф G і множина об'єктів ПрО, що відрізняються один від одного за статусом (елемент, множина або множина елементів) і взаємному порядку утворять об'єктну модель (ОМ). Для об'єктів ОМ визначаються загальні й індивідуальні властивості і характеристики, що є зовнішніми і внутрішніми. Зовнішні характеристики відображають проблемну орієнтацію об'єктів і їхній статус як елементів множини. Внутрішні характеристики відображають внутрішні властивості, що входять до складу окремих зовнішніх характеристик, яким відповідають множини властивостей об'єктів із різноманітними типами.

Властивості вважаються перевіреними, якщо виконується така умова, що кожній внутрішній властивості об'єкта-множини відповідає еквівалентне йому зовнішня властивість об'єкта-елемента. Якщо ця умова не виконується, те такий елемент віддалиться зі списку елементів множини і з графа відповідно.

 


Читайте також:

  1. IV. Подання нового матеріалу
  2. Введення обліку та подання звітності платниками єдиного податку
  3. Введення обліку та подання звітності платниками єдиного податку
  4. Види відповідальності і терміниподання податкової декларації
  5. Внесення до постанови подання прокурора
  6. Внесення до постанови подання прокурора
  7. Графічне подання інформації
  8. Графове визначення моделі взаємодії об'єктів
  9. Графове подання компонентної моделі ПрО
  10. Загальний порядок подання позову
  11. Загальні вимоги до подання фінансової звітності




Переглядів: 627

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Модель конфігурації компонентів на основі XML | Графове визначення моделі взаємодії об'єктів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.056 сек.