Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Середній вік, або зрілість

Зрілий вік позбавлений тієї конкретики, яка властива дитинству, дитинству і підлітковому періоду. Це усеосяжна і досить розмита категорія. Іноді категорія "зрілості" використовується для визначення людей у віці за 30 років, коли чоловіки і жінки імовірно вже "визначилися" зі своїми сім'ями і професійними кар'єрами. Але цей термін також використовується для позначення індивідів "середнього віку" - тих, кому приблизно від 45 до 64 років. Яке б значення не приписувалося терміну "зрілий вік", основні цілі залишаються такими ж, що і цілі, що стоять перед чоловіками і жінками в юності і молодості, і пов'язані з любов'ю і роботою. (Тут ми не обговорюватимемо "чинник любові", оскільки це - головна тема гл. 8 - роль любові і дружби в життя людей і варіанти життєвих стилів.)

Основну частину дорослого життя і чоловіка і жінки проводять на роботі. Хоча домінують економічні міркування, робота також допомагає організувати час, є сферою спілкування людини з іншими людьми, "ліками від нудьги", підтримує почуття необхідності і самоповаги. Якщо хтось згоден платити за нашу роботу, значить, ми потрібні іншим людям і вплетені в соціальну тканину як її необхідна частина. Для все більшого числа як жінок, так і чоловіків оплачувана робота починає служити показником їх повноправного членства в суспільстві. В цілому задоволення від роботи прийнято зв'язувати з можливістю вільного вибору і ухвалення рішень.

У віці 30 років і трохи старше за чоловіка, як правило, шукають свою "нішу" в житті, "обкопуються" в ній, "в'ють гніздо", а також будують довгострокові плани і приступають до їх здійснення. У 35-40 років чоловіки намагаються звільнитися від влади інших і затвердити свою незалежність. Їм часто здається, що їх начальники надмірно контролюють їх і давлять на них, не даючи діяти самостійно, що вони позбавлені творчої уяви і агресивні. Минувши 40-річний рубіж, чоловіки починають роздумувати, чого вони добилися в житті, і оцінювати результати в досягненні цілей, які були намічені ними в молодшому віці. Вони можуть відчути невідповідність між тим, що я маю зараз" і "тим, чого б мені дійсно хотілося", що спричиняє за собою період душевних терзань. У 45 років або біля того деякі чоловіки переживають так звану кризу середнього віку. Згідно з існуючими стереотипами, чоловіки в цьому віці схильні до необдуманих, легковажних вчинків, за принципом "сивина в голову, біс в ребро" - вони кидають дружин заради молоденьких жінок, що цілком годяться їм в дочки, залишають роботу і живуть на випадкові заробітки або перетворюються на гірких п'яниць. Проте більшості індивідів вдається впоратися з цією кризою, вони поступово приводять свої бажання у відповідність зі своїми досягненнями без серйозних моральних переживань і метань.

Хоча інтерес до розвитку зрілих індивідів підвищується, дослідження, що стосуються фаз в розвитку дорослих жінок, не так повні, як дослідження розвитку чоловіків. Але наявні дані дозволяють припускати, що жінки проходять точно ті ж етапи розвитку, що і чоловіки (у дослідженні Левинсона), і приблизно в тому ж віці. Але хоча віковий розподіл періодів і характер завдань розвитку однакові, підходи до рішення завдань і результати, що досягаються, у жінок інші. Значною мірою ці відмінності виникають з підвищеної складності жіночих уявлень про власне майбутнє і тих труднощів, які жінки випробовують у випадках, коли від цих представлень доводиться відмовлятися. На відміну від чоловіків більшість жінок у своїх мріях про майбутнє не ставлять основною задачею кар'єру; жінкам властивіше розглядати роботу і кар'єру як засіб захисту (страховки) на той випадок, якщо їм не вдасться вийти заміж, якщо їх брак виявиться невдалим або якщо їм доведеться жити в період економічної нестабільності суспільства. У своїх мріях про майбутнє більшість жінок бачать себе в центрі вируючого життя, в оточенні коханих і люблячих людей, особливо чоловіків, дітей і колег. Для чоловіків першочергове місце в житті мають незалежність і дух конкуренції, а жінки розглядають своє життя як засіб "впровадження" в складну мережу людських взимосвязей і стосунків.


Читайте також:

  1. X Впровадження Зростання Зрілість Спад Час
  2. А середній коефіцієнт росту в такому випадку визначається як
  3. Вищий середній нижчий
  4. Вищий, середній, нижчий
  5. ЗДОРОВ'Я ТА ФУНКЦІОНАЛЬНА ГОТОВНІСТЬ (ШКІЛЬНА ЗРІЛІСТЬ) ШЕСТИРІЧНИХ ДІТЕЙ ДО НАВЧАННЯ В ШКОЛІ
  6. Зрілість конкурентної переваги
  7. Кольоровий показник і середній вміст гемоглобіну в одному еритроциті.
  8. Майстер — керівник електромонтажного виробництва, безпосередній організатор праці робочих на дорученій йому дільниці робіт.
  9. Мал.1 Середній зоровий викликаний потенціал людини (по Б. Ф. Ломову й А. М. Вербаницкому, 1977).
  10. Міжгалузева конкуренція та середній прибуток
  11. Ний з посиленням всмоктування фосфору з кишечника і реабсорбцією його в нирках. Посередній вплив повязаний із зниженням рівня паратгормону, що зменшує виділеная фосфатів з сечею.
  12. Нормований середній бал.




Переглядів: 557

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Рання зрілість, або молодість | Літній вік, або старість

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.