Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Розмір груп

Для розуміння груп потрібно щось більше, ніж просте розуміння людської поведінки, оскільки групи є джерелами, що живлять людські якості. Хоча ми розглядаємо групи як об'єкти - визначені і чітко обмежені соціальні одиниці, значущість і сила груп визначається не їх стабільністю, а їх динамічними характеристиками.

Розмір груп як структурний компонент чинить вплив на характер взаємодій. Чим менше група, тим більше можливостей індивід дістає для того, щоб упізнати інших людей і встановити з ними тісні зв'язки. Популярна приказка "Дві людини - компанія, три - натовп" відбиває важливу відмінність між групами, що складаються з двох чоловік, і групами, що складаються з трьох чоловік. Групи, що складаються з двох чоловік, - діади, створюють умови для існування найбільш тісних і впливових взаємин, включаючи стосунки між батьком і дитиною і між чоловіком і дружиною. Дійсно, більшість наших соціальних взаємодій здійснюються на базі стосунків "один-к-одному".

Соціолог Джон Джеймс і його студенти провели спостереження за 7405 неформальними взаємодіями між пішоходами, гравцями на спортивному майданчику, плавцями і покупцями. Вони виявили, що 71% усіх неформальних і робочих взаємодій складали взаємодії двох чоловік; 21% - взаємодії трьох чоловік; 6% - взаємодії чотирьох чоловік і тільки 2% - взаємодії п'яти або більшого числа людина.

Почуття і емоції, як правило, грають велику роль в діадах, чим в групах великих розмірів. Проте цей чинник позначається також на відносно крихкому характері стосунків в діадах: між сторонами існує хисткий баланс, тому що якщо один з учасників групи розчарується в партнерові, то взаємозв'язок між ними повністю зруйнується. Всупереч очікуванням, стосункам в групах, що складаються з двох чоловік, властиві велика напруженість і менша відкрита ворожість відносно інших взаємозв'язків.

Додавання до групи третього члена - утворення тріади - докорінно міняє соціальну ситуацію. Стають можливі коаліції, коли два члени групи об'єднуються проти її третього члена. При такому розкладі один з членів групи може опинитися в положенні "самозванця" або "стороннього". Проте в деяких обставинах ця третя людина може узяти на себе роль посередника або миротворця.

Який же розмір групи може вважатися оптимальним для вирішення проблем? Дослідження груп малого розміру показують, що найбільш прийнятною представляється група з п'яти чоловік. В цьому випадку абсолютно тупикова ситуація неможлива із-за непарного числа членів групи. Далі, оскільки такі групи мають тенденцію розколюватися на більшість в трьох членів і меншість в двох членів, опинитися в меншості в такій групі не означає опинитися в ізоляції, як це має місце в тріаді. Група з п'яти чоловік досить велика для того, щоб її члени могли легко мінятися ролями і будь-який член групи мав можливість вийти з невмілого положення без обов'язкової необхідності у формальному перегляді проблеми. І нарешті, група з п'яти чоловік досить велика для того, щоб люди відчували, що можуть вільно виражати свої емоції і навіть вступати в протиріччя один з одним, але досить мала для того, щоб її члени могли нешанобливо відноситися до почуттів і потреб один одного. У міру збільшення розмірів груп вони стають менш "зговірливими". У таких групах люди вже не говорять один з одним, а звертаються до інших з формальними розмовами.


Читайте також:

  1. I.1. Порядок збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок додаткових внесків у разі закритого (приватного) розміщення акцій
  2. II.2. Збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок спрямування прибутку до статутного капіталу
  3. Акціонерні товариства випускають облігації на суму не більше 25 % від розміру статутного капіталу і лише після повної оплати всіх випущених акцій.
  4. Альфред Маршалл Розмірковуючи таким чином, Маршалл розробив
  5. Безрозмірною характеристикою гідротрансформатора називається залежність коефіцієнтів пропорційності моментів насосного і турбінного коліс від його передаточного відношення.
  6. Великорозмірні конструкції для заміни перекриттів.
  7. Взаємозв’язок розміру наночастинок з їхніми оптичними властивостями
  8. Види та розміри цінових знижок
  9. Види та розміри шрифтів. Масштаби.
  10. Визначення економічного розміру замовлення
  11. Визначення оптимального розміру партії, що замовляється
  12. Визначення оптимального розміру поставок




Переглядів: 373

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Лідерство

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.