Норма - соціальне правило, що вказує на належну і неналежну поведінку в певних ситуаціях.
Норма законнонародженості - правило, згідно з яким діти повинні народжуватися в законному браку.
Нуклеарна сім'я - сім'я, в якій центральне положення відводиться чоловікові, дружині і дітям, що живуть з ними, не полягають в браку; кровні родинні зв'язки грають функціонально маргінальну і периферичну роль.
Нульове зростання населення - точка, в якій сучасне населення відтворює само себе без імміграції, що забезпечується при народжуваності по 2,1 дитину на кожну жінку.
"Узагальнений іншій" - термін, введений Джорджем Гербертом Мидом для визначення соціального показника, що дає індивідам почуття цілісності власної особи.
Освіта - передача певних поглядів, знань і навичок членам суспільства шляхом формального і систематичного навчання.
Навчання - відносна постійна зміна в поведінці або здібностях, що є наслідком досвіду.
Суспільство - об'єднання людей, що має закріплену спільну територію, загальні культурні цінності і соціальні норми, характеризується усвідомленою соціокультурною ідентичністю (самопричислением) його членів.
Об'єктивний метод - метод визначення соціальних класів, що грунтується на таких критеріях, як дохід, рід занять і освіта.
Звичаї - норми, які люди не вважають дуже важливими і дотримують не так строго.
Обов'язки - дії, які на законних підставах можуть вимагати від нас інші люди.
Довкілля - усі навколишні умови і чинники, що чинять вплив на організм або групу організмів.
Олігополія - ринок, на якому провідну роль грає декілька фірм.
Визначення ситуації - інтерпретація або значення, яке ми надаємо миттєвим обставинам.
Опитування громадської думки - метод збору даних про людські переконання, принципи, думки, погляди, мотивування і почуття. Дані можуть бути отримані шляхом інтерв'ювання або анкетування.
Органічна солідарність - форма соціальної інтеграції, характерна для сучасних суспільств; цілісність суспільства зберігається за рахунок взаємозалежності, витікаючої з існуючої між людьми розподілу праці.
Основний статус - ключовий статус, що визначає соціальне положення і значення людини, пов'язане з певними його правами і обов'язками.
Відкрита система стратифікації - система стратифікації, в якій люди можуть міняти свій статус з відносною легкістю.
Відкриття - доповнення існуючих знань.
Відносна депривация - розривши між тим, що люди мають насправді, і тим, чого вони чекають і вважають таким, що належить їм по праву.