Обводи тіла людини, або периметри, вимірюють міліметровою стрічкою. При вимірюванні потрібно слідкувати за тим, щоб стрічка лежала в горизонтальній площині й нульова поділка знаходилася спереду, щоб стрічка щільно прилягала до ділянки тіла, яка вимірюється, не стискала м'яких тканин і не зміщувала шкіри (після її зняття на тілі не повинно залишатися сліду), рекомендується попередньо незначно натягнути стрічку, а потім трішки відпустити її.
1. Обвід грудної клітки в спокійному стані вимірюється міліметровою стрічкою, яка накладається так, щоб ззаду вона проходила під нижнім кутом лопаток, збоку - між тулубом і руками, спереду закривала нижні сегменти навколо соскових кружків у чоловіків та верхній край грудних залоз у жінок.
2. Обвід грудної клітки при вдиху - вимірюється так само, але під час максимального вдоху. При цьому досліджуваний не повинен піднімати плечі.
3. Обвід грудної клітки при видиху - вимірюється так само, але при максимальному видиху. Різниця між обводом грудей при максимальному вдиху та обводом грудної клітки при максимальному видиху дає величину дихальної екскурсії грудної клітки.
4. Обвід плеча (у спокійному стані) вимірюється у горизонтальній площині в місці найбільшого розвитку двоголового м'яза плеча при вільно опущеній руці.
5. Обвід плеча (у напруженому стані) вимірюється так само, але при скорочених м'язах передньої поверхні плеча.
6. Обвід передпліччя вимірюється в горизонтальній площині в місці найбільшого розвитку м'язів передпліччя при вільно опущеній руці.
7. Обвід стегна вимірюється аналогічно. Стрічка накладається під cідничною складкою і замикається на зовнішній поверхні стегна.
8. Обвід гомілки вимірюється в горизонтальній площині в місці найбільшого розвитку триголового м'яза гомілки.