В системі оподаткування може передбачатися утримання податку з суми нарощених процентів, що, загалом, зменшує нарощену суму, або, іншими словами, зменшує доходність депозитної операції. З іншого боку, вважати, що оподаткування зменшує нарощену суму, не зовсім коректно. В депозитній операції, наприклад, нарощена сума після оподаткування і є сумою повернення. Не треба вважати суму податку вашою втратою. Податок, це ще до початку операції така сума грошей, яка вам (наприклад, вкладнику депозиту) не належить. Податок належить державі (відповідному бюджету), а нарощена сума після оподаткування ─ і є доход вкладника.
Позначимо, як і раніше, PV ─ сума вкладу, n ─ кількість періодів нарахування процентів, і ─ ставка (процентна) в кожному з періодів n. Позначимо нарощену суму разом з сумою податків ─ FVtax (від англ. tax ─ податок), а суму після виплати податків ─ FV. Позначимо ставку податку на проценти ─ q(tax rate), а загальну суму податку (податків) ─ Vtax (від англ. Volume of taxes).
При утриманні податку з процентів можливі два варіанти: утримання податку за весь строк відразу, тобто податок на всю суму процентів, або утримання по періодам, наприклад в кінці кожного року, півріччя, кварталу, тощо.
При нарахуванні простих процентів за весь строк за умови використання процентної ставки сума податків дорівнює:
(11.1)
Відповідно, нарощена сума після сплати податків:
Формула розрахунку «простої» нарощеної суми після сплати податків:
(11.2)
Таким чином, врахування утриманого податку при розрахунку нарощеної суми при нарахуванні простих процентів за весь строк фінансової операції зводиться до відповідного зменшення процентної ставки: замість ставки і застосовується ставка . Нарахування процентів фактично відбувається не за ставкою і, а за ставкою , яка, звичайно, менша за і.