Надходження або виплата грошових сум різними або рівними сумами впродовж обумовлених проміжків часу називається грошовим потоком. Грошовий потік має свою вартість у часі, тобто вартість грошового потоку в кінці строку (FV), і вартість грошового потоку на початку строку (PV) мають певну грошову визначеність.
Модельна задача 5
У таблиці надано наступний грошовий потік.
Рік
Сума грошових
одиниць
Зазначені суми ─ 100, 200, 300, 300, 400 грошових одиниць надходять, наприклад, на депозитний рахунок, кожна у відповідному році. Розрахувати для даного потоку показники FV та PV для двох випадків: а) потік має місце на початку кожного року при і= 12%; б) потік має місце наприкінці кожного року при і = 15 % .
Стратегія розв’язання модельної задачі 5
При розрахунку вартостей FV або PV грошового потоку запам’ятаєте наступне: РОЗРАХУНОКFV або PVВЕДЕТЬСЯ ДЛЯ КОЖНОЇ СУМИ ВКЛАДУ, ТОБТО, ДЛЯ КОЖНОЇ ІЗ ВКЛАДЕНИХ СУМ ГРОШОВИХ ОДИНИЦЬ ─ ОКРЕМО.
Якщо Ви визначаєте FV наданого в задачі грошового потоку, то спочатку знаходите FV для суми (для вкладу) 100 грош. од., потім FV для суми (для вкладу) 200 грош. од., потім для суми (для вкладу) 300 грош. од., та надалі для кожної із сум грошового потоку. Аналогічним чином розраховується і показник PV грошового потоку. Спочатку знаходите PV для суми 100 грош. од., потім PV для суми 200 грош. од. і так надалі, ─ PV для інших сум грош. од.
РОЗРАХОВАНІ ОКРЕМІ ВАРТОСТІFV АБО PV кожної із сум грошових одиниць (кожного вкладу), що входять у грошовий потік, ПІДСУМОВУЮТЬСЯ.