1. Право власності на передане в лізинг майно дає істотні податкові пільги. Компанії з високим рівнем оподатковуваного прибутку не забирають частину податкових пільг у орендарів з пільговим режимом оподаткування прибутку через більш низьку ставку орендної плати, ніж ставка за кредитом на придбання того ж майна.
2. Оскільки передане в лізинг майно залишається у власності лізингодавця, останній може використовувати це майно в невиробничих цілях (наприклад, в якості додаткового забезпечення повернення кредитних коштів).
3. Висока ліквідаційна вартість після прискореної амортизації предмету лізингу. Повернення її частини після реалізації предмета лізингу може принести чималий прибуток.
4. Допомога у продажу продавцеві предмета лізингу з боку лизінгодавця. Відповідно до таких угод продавець від імені лізингодавця пропонує клієнтам фінансування поставок своєї продукції за допомогою лізингу.
5. Інвестиції у формі майна, на відміну від грошового кредиту, знижують ризик неповернення коштів, так як лізингодавець зберігає право власності на передане в лізинг майно.
6. Основна роль при підготовці і проведенні лізингової операції залишається за лізингодавцем. Вартість цих послуг займає чималу частку комісійної винагороди лізингодавця.
7. Лізингодавець має можливість знаходити додаткові фінансові ресурси для продовження й розширення діяльності, закладаючи здане в лізинг майно або поступаючись правом вимоги лізингових платежів.
8. Лізинг направляє фінансові ресурси безпосередньо на придбання матеріальних активів, знімаючи тим самим проблему нецільового використання кредитних коштів.
9. Інвестиції у виробниче обладнання за допомогою лізингу гарантують надходження доходу, який покриває зобов’язання по лізингу.
Переваги лізингу для продавця лізингового майна.
1. Продавець предмету лізингу отримує додаткові можливості збуту своєї продукції.
2. Операція для продавця виглядає менш ризикованою, оскільки лізингодавець бере на себе ризик повернення вартості майна через лізингові платежі.