Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Предметом бухгалтерського обліку є майно (капітал), джерела формування майна (капіталу) та господарські процеси установи.

Предмет, метод і об’єкти бухгалтерського обліку

Після 1917 р. на базі установ казначейства були створені прихідно-розхідні каси Наркомфіну, які до середини 20-х років були підпорядковані Держбанку.

Історія повторюється. В царській Росії до 1862 р. каси існували децентралізовано – при міністерствах, окремих установах. Державні засоби були розсіяні по багаточисельних касах і держава не могла швидко мобілізувати ресурси та здійснювати належний контроль за їх витрачанням. В Міністерстві фінансів знаходилося приблизно третина сум, решта – в інших міністерствах.

Аналогічна ситуація склалася сьогодні і в Україні. В період становлення ринкової економіки було створено багато комерційних банків, змінилися функції Національного банку України в частині виконання Державного бюджету. В результаті фактично відсутній облік і контроль за витрачанням бюджетних коштів. Відсутність оперативної інформації на всіх рівнях виконання Державного бюджету не дозволяє ефективно маневрувати і без того незначними засобами. Саме цим можна пояснити відновлення на Україні і в інших країнах СНД органів казначейства, які раніше мали непогану репутацію.

 

Поняття предмета бухгалтерського обліку зумовлено тими цілями і завданнями, які ставить керівництво установи перед бухгалтерським обліком.

Бухгалтерський облік забезпечує інформаційне відображення обігу капіталу в установі, контролює його раціональне використання, розподіл суспільно необхідного продукту для задоволення потреб конкретної людини.

Отже, бухгалтерський облік вивчає стан і використання господарських засобів установи у ході діяльності бюджетної установи.

Об'єктамибухгалтерського обліку є:

1) господарські засоби (капітал);

2) джерела формування господарських засобів (капіталу).

3) господарські процеси.

Будь-який суб'єкт господарювання розпочинає свою діяльність тільки за умови первісного нагромадження фінансових, трудових та матеріальних ресурсів, які використовують у формі капіталу.

Капітал- це сукупність матеріальних ресурсів, грошових коштів, і фінансових вкладень, а також витрат на придбання прав, необхідних для діяльності суб'єкта господарювання Своєю чергою капітал класифікують як:

- капітал в обігу, який функціонує у вигляді майна і зобов'язань;

- капітал за джерелами формування.

Завдання обліку капіталу визначає його власник (або уповноважений орган) для сприяння раціональному використанню капіталу на усіх стадіях обігу для йото примноження, (задоволення потреб суспільства. Передусім обліку підлягає сама структура капіталу за джерелами його формування.

Методомбюджетного обліку є сукупність прийомів і способів, за допомогою якого вивчають предмет. Метод бухгалтерського обліку повинен забезпечити повне, суцільне та об’єктивне відображення усіх господарських процесів, які відбуваються в бюджетній установі.

Основою побудови методу бухгалтерського обліку є подвійне відображення господарських фактів, яке випливає з їхньої подвійної характеристики ( за складом і призначенням з одного боку і джерелами їхнього формування з іншого), Застосування методу (подвійною запису) дає можливість отримати дані про наявність і стан господарських засобів установи і джерел їхнього утворення на конкретний момент, оцінити результати ведення діяльності установи, забезпечити постійне порівняння господарських засобів та їхніх джерел.

Метод бухгалтерськогообліку — це система прийомів і способів, яка забезпечує суцільне, безперервне, взаємопов'язане та об'єктивне відображення (в узагальненому вигляді у грошових вимірниках) об'єктів бухгалтерського обліку, що призначені для отримання інформації для управління ними.

Метод бухгалтерського обліку складається з окремих специфічних методичних прийомів, основними з яких є:

- документування;

- інвентаризація:

- рахунки;

- подвійний запис;

- оцінка;

- калькуляція;

- балансове узагальнення;

- звітність.

Практичне використання кожного з них зумовлене відповідними положеннями, інструкціями, вказівками, розробленими і затвердженими відповідними органами (Державним казначейством України).

Документування— це відображення господарських операцій на певних носіях інформації: на паперових бланках або технічних носіях (магнітних стрічках, магнітних дисках, дискетах); це письмова реєстрація господарської операції, що надає юридичної сили даним бухгалтерського обліку.

Інвентаризація- це спосіб перевірки наявності товарно-матеріальних цінностей і грошових коштів у формі перерахування, зважування, обмірювання, оцінки всіх залишків майна бюджетної установи і зіставлення з даними бухгалтерської о обліку.

Рахунки— це спосіб групування, поточною обліку і контролю за наявністю і рухом майна бюджетної установи, джерел його утворення, господарських про­цесів та їхніх результатів.

Подвійний запис- це принцип тотожною відображення господарських операцій на рахунках, що зумовлює рівність оборотів за дебетом і кредитом ко­респондуючих рахунків. Подвійний запис випливає з економічної суті відобра­ження операцій. Будь-яка господарська операція викликає зміни у двох видах господарських засобів. грошових кошті в, або у одному виді засобів чи коштів, і в тій самій сумі змінюється відповідний вид джерел.

Оцінка - це відображення об’єктів бухгалтерського обліку в єдиному грошовому вимірнику для узагальнення їх загалом по установі.

Калькуляція – це спосіб обчислення собівартості всього обсягу, а також одиниці виготовленої продукції. Вона є базою для визначення ціни виконаних робіт, виробленої продукції, надання послуг.

Балансове узагальнення – це спосіб узагальнення і групування інформації про активи установи за їх складом і розміщенням та джерелами їхнього утворення.

Звітність –це система підсумкових взаємопов’язаних і взаємозумовлених показників, які характеризують господарську і фінансову діяльність установи, результати використання активів та стан зобов’язань.

Методичні прийоми бухгалтерського обліку взаємопов’язані, доповнюють один одного і становлять єдине ціле – метод бухгалтерського обліку.

 


Читайте також:

  1. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  2. А джерелами фінансування державні капітальні вкладення поділяються на централізовані та децентралізовані.
  3. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  4. Автоматизовані форми та системи обліку.
  5. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  6. Активність особистості та її джерела, спрямованість особистості
  7. Алгоритм формування комплексу маркетингових комунікацій
  8. Алгоритм формування потенціалу Ф2
  9. Алгоритм формування статутного фонду банку
  10. Альтернативні джерела формування підприємницького капіталу
  11. Аналіз ефективності формування та використання банківських ресурсів
  12. Аналіз комплексних статей витрат: витрат на утримання та експлуатацію устаткуван­ня, цехові, загальногосподарські, поза виробничі витрати.




Переглядів: 724

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Принциповою переробкою нормативних актів з бухгалтерського обліку в установах і організаціях, що перебувають на бюджеті, і Положення про бухгалтерські звіти і баланси. | Бюджетна класифікація

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.