Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



С 2. Вплив глобалізації на розвиток ринку праці

Основні тенденції розвитку світового господарства на початку третього тисячоліття, обумовлені поглибленням глобалізаційних процесів, проявляються, з одного боку, у лібералізації міжнародної торгівлі, зростанні відкритості національних фінансових ринків та ринків капіталу, формуванні глобальної регуляторної системи міжнародних економічних відносин тощо, а з іншого — у загостренні проблем та суперечностей у соціально-трудовій сфері. Це зростання безробіття, поглиблення розшарування між багатими і бідними, розмивання традиційних моральних підвалин суспільства, подальша десолідаризація суспільства та ін.

С На початку XXI ст. міжнародний ринок праці набув якісно нових рис:

1. суттєво змінилися масштаби та структура світової зайнятості. Швидкими темпами зростає чисельність зайнятої робочої сили в усьому світі. На частку сільського господарства все ще припадає 40 % загальносвітової чисельності зайнятих при 20 % зайнятих у промисловості, проте структура зайнятості постійно модернізується з випереджаючим зростанням частки населення, зайнятого у сфері послуг.

2. ситуація на міжнародному ринку праці характеризується загальним та структурним дефіцитом робочої сили в розвинутих країнах. Причини цього криються у скороченні чисельності та старінні населення, а також у змінах пропорцій між його працездатною і непрацездатною частинами.

3. міжнародний ринок праці характеризується значним відставанням темпів зростання рівнів заробітних плат від темпів зростання продуктивності праці. Центральним у внутрішньофірмових стратегіях стає завдання скорочення витрат на робочу силу. Скорочення відбувається за рахунок:

- стримування зростання заробітної плати персоналу;

- збільшення тривалості робочого тижня;

- зменшення витрат на поліпшення умов праці;

- запровадження неповної зайнятості та гнучких форм зайнятості на умовах термінового договору;

- згортання низки соціальних зобов'язань.

4. поряд із кількісними змінами в динаміці попиту на робочу силу відбуваютьсясуттєві зміни у рівні вимог до якості робочої сили з підвищенням попиту на висококваліфіковану робочу силу з боку ТНК. Завдання підвищення якісних характеристик працівників диктується передусім інтелектуалізацією та постійним оновленням асортименту продукції, що випускається, активним поширенням практики сумісництва тощо.

5. спостерігається зростання мобільності робочої сили з інтенсифікацією процесів міжкраїнових переміщень людського ресурсу в межах світового господарства.

6. поглиблюється поляризація у доходах працівників різних рівнів. Так, останні дослідження свідчать про те, що на фоні різкого зростання прибутковості найбільших міжнародних корпорацій відбувається поляризація в рівнях доходів найвищої управлінської ланки і рядових працівників цих компаній.

7. конверсія військового виробництва: адже від початку 1990-х років вона посіла одне з пріоритетних місць в економічній політиці країн з розвинутою ринковою економікою. Через конверсію під загрозою опинилися гарантії зайнятості значного контингенту робочої сили (за підрахунками експертів МОП, в оборонному комплексі провідних західних країн зайнято нині 6—9 % працюючих).


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. I етап. Аналіз впливу типів ринку на цінову політику.
  3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  4. II. Найважливіші проблеми, що визначають розвиток місцевого самоврядування і є спільними для будь-яких урядових систем.
  5. II. Фактори, що впливають на зарплату при зарубіжних призначеннях
  6. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  7. Pp. Розвиток Галицько-волинського князівства за Данила Романовича
  8. V Розвиток кожного нижчого рівня не припиняється з розвитком вищого.
  9. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  10. Автоматизовані системи управлінні охороною праці, обліку, аналізу та дослідження травматизму
  11. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  12. Адаптація працівників.




Переглядів: 550

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Посилення напруження у сфері зайнятості спонукає керівників великих західних країн активізувати свої зусилля для узгодження загальної стратегії на міжнародному ринку праці.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.