Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Розповідь учителя

— Минулого року ми розпочали розмову про хорову духовну музика, слухаючи «Херувимську» Артемія Веделя.

Хорова музика має величезний вплив на людину, тому їй відводиться вагома роль у релігійних обрядах.

Духовна музика — це музика релігійного змісту, що звучить як у храмах, так і в побуті. Вона має давні традиції та глибокий емоційно-духовний вплив на людину.

Духовна музика завжди була пов'язана з історичними традиціями та особливостями музичної культури різних країн, зокрема народної, і зробила значний внесок у світову музичну культуру.

Одним із основних видів християнського богослужіння є літургія (у католицькому обряді — меса, у православному — обідня), яку складають характерні хороспіви. Останньою частиною святкової православної літургії може бути хоровий концерт.

Літургія — це християнське богослужіння, що відбувається як єдність читання і співів та містить молитви.

Меса — це багаточастинний твір для хору та солістів, написаний на духовний текст для виконання під час католицького богослужіння.

Хорова музика привертала увагу багатьох композиторів — як зарубіжних (Й. С. Баха, Ґ. Ф. Генделя, М. Мусоргського, П. Чайковського), так і вітчизняних (А. Веделя, М. Лисенка, К. Стеценка, Д. Бортнянського).

1847 року французький композитор Гектор Берліоз так описував свої враження від звучання хору видатного майстра вокальної музики Дмитра Бортнянського:

«...Вісімдесят співаків у пишному вбранні розміщувались по обидва боки вівтаря. Задні ряди займали баси, перед ними знаходилися тенори, а попереду тенорів діти — альти й сопрано.

Усі вони стояли нерухомо, з опущеними повіками, у цілковитій тиші. За знаком, зовсім непомітним присутнім, без указівки тону і темпу, вони почали співати...

У цій гармонійній тканині чулися такі переплетіння голосів, які здавалися чимось неймовірним; чулися зітхання і ніжні звуки; час від часу роздавалися інтонації, які за своєю напруженістю нагадували крик душі, здатний пройняти серце і перервати дихання у грудях.

Потім усе завмирало у безмежно-повітряному небесному затуханні; здавалося, це хор янголів, що підносяться від землі до небес і поступово зникають у повітряних просторах...»


Читайте також:

 1. Виконання пісень за вибором учителя та учнів
 2. Виявлення рівня сформованості уявлень про урок як творчу діяльність учителя
 3. Діяльність учителя й учня у різних видах навчання.
 4. Моделювання педагогічної ситуації: розповідь учителя
 5. ОСНОВНА ЧАСТИНА . Розповідь учителя
 6. ОСНОВНА ЧАСТИНА Розповідь учителя
 7. ОСНОВНА ЧАСТИНА Розповідь учителя
 8. ОСНОВНА ЧАСТИНА. Розповідь учителя
 9. ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ|учителя| ДО ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
 10. Послух Богові, батькам, учителям – надійний спосіб уникнути помилок
 11. Права та обов’язки поручителя і боржника
 12. Проміжний висновок учителя.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
УРОК № 9 ХОРОВА ДУХОВНА МУЗИКА (КОНЦЕРТ) | Гра «Учитель»

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.