Учитель. Баштан Сергій Васильович (нар. 1927) — український бандурист, педагог, самодіяльний композитор. Засновник школи сучасного академічного бандурного виконавства. Поміж його творів — «Варіації на народні теми». Послухайте його варіації та дайте відповідь на запитання
· Які знайомі мелодії ви почули?
Слухання «Варіацій на народні теми» С. Баштана
Вокально-хорова робота Розспівування
Продовження розучування пісні М. Рожка «Краплини мрії»
Робота над літературним та музичним текстом пісні, проспівуванням голосних та чіткою вимовою приголосних звуків
ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
Підбиття підсумків уроку
Учитель. У музиці, яку ми сьогодні слухали і виконували на уроці, ми почули та відчули яскраву палітру різноманітних почуттів: це і радість, і сум, і пристрасть, і невгамовність. Музика може надзвичайно тонко передавати найрізноманітніші почуття, що сповнюють і бентежать людські серця.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Знайти варіації на теми українських народних пісень.
Випереджальне індивідуальне завдання: дібрати інформацію про творчий шлях В. А. Моцарта (пригадати вже відоме з уроків музичного мистецтва та знайти додаткові відомості).
Учні виходять із класу під музичний супровід («Краплини мрії» М. Рожка).
УРОК № 25 РОНДО
Мета уроку:
Навчальна: поглибити знання учнів про творчість В. А. Моцарта; пояснити особливості розвитку музичного образу в його творах; закріплювати розуміння учнями понять рондо, рефрен, соната;
Розвивальна: формувати вокально-хорові навички учнів та вміння інтерпретувати програмні симфонічні музичні твори;
Виховна: прищеплювати учням зацікавленість видатними зразками музичної класики, зокрема творчістю В. А. Моцарта.
Музичний матеріал: «Рондо в турецькому стилі» В. А. Моцарта, «Веселка» Н. Май.
Наочні посібники: нотна хрестоматія; картки для ділової гри «Учитель»; портрети В. А. Моцарта, Н. Май.
Обладнання: ТЗН, фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований урок.
ХІД УРОКУ
Учні входять до класу під музичний супровід («Рондо в турецькому стилі» В. А. Моцарта).