Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інститут кандидата на посаду судді

Інститут кандидата на посаду судді існує вже у досить розвинуто­му вигляді у більшості країн світу. У цих країнах сформульовані ви­моги до кандидатів на посади суддів, нормативно закріплена процеду­ра оцінки знань, навичок, умінь, ділових та моральних властивостей кандидата, обов'язково передбачається навчання кандидатів на посади суддів у спеціальному навчальному, закладі та стажування в суді. Тіль­ки після цього порушується питання про можливість обрання конкрет­ної особи на посаду судді.

Конституція України 1996 р. закріпила основні вимоги до кандидатів на посаду судді, визначивши необхідний віковий освітній та професійний ценз. А в прийнятому згодом Законі «Про судоустрій України» від 20 лютого 2002 р. було підтверджено важливість добору суддівських кадрів тільки на підставі оцінки їх професійного рівня і профпридатності до судової роботи. Цей Закон уперше закріпив пев­ні обмеження і вимоги щодо морального вигляду, фізичного і психіч­ного стану кандидата на посаду судді і тим самим виключив можли­вість призначення чи обрання суддею особи, яка не повинна бути до­пущена до здійснення судової влади. Зокрема, мова йде про осіб: а) недієздатних і обмежено дієздатних; б) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків суд­ді; в) які мають непогашену чи незаняту судимість, щодо яких прова­диться дізнання, досудове слідство чи судовий розгляд кримінальної справи. І хоча цей Закон, як і Закон України «Про статус суддів», утра­тив чинність у зв'язку з прийняттям 7 липня 2010 р. Закону України «Про судоустрій і статус суддів», його основні положення щодо віко­вого і професійно-освітнього цензу кандидатів на посади суддів зна­йшли закріплення і в новому законі.

На сучасному етапі розвитку суспільства та держави правові осно­ви статусу кандидата на посаду судді закладено Конституцією і зако­нами України «Про судоустрій і статус суддів», «Про Вищу раду юс­тиції», «Про Конституційний Суд України». У цих нормативно-правових актах сформульовано перелік вимог, що висуваються до кандидатів, передбачені обмеження щодо допуску певних категорій осіб до здій­снення судової влади, визначена компетенція відповідних органів щодо добору кандидатів, розроблено процедуру оцінки професійно важливих властивостей кандидатів та вступу їх на посаду.

Отже, за сучасним законодавством кандидат на посаду судді - це особа, яка виявила бажання посісти посаду судді, відповідає встанов­леним законодавством вимогам, пройшла передбачену законодавством процедуру добору кандидатів на посаду судді, склала кваліфікаційний іспит і включена до резерву суддів.

При доборі кандидатів на посади суддів забезпечується рівність їх прав незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майно­вого стану, місця проживання, мовних або інших ознак.

Кожен, хто відповідає встановленим вимогам до кандидата на по­саду судді, має право звернутися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України із заявою про участь у доборі кандидатів на посаду судді.


Читайте також:

  1. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
  2. Апарат держави. Орган держави. Інститут держави
  3. Апарат держави. Орган держави. Інститут держави Апарат держави - частина механізму держави.
  4. Взаємозалежність між рівнем соціально-економічного розвитку суспільства і державно-правовими інститутами.
  5. Вимоги що висуваються до кандидатів на посади суддів
  6. Вимоги, що висуваються до суддів
  7. Витребування доказів є правом, а не обовязком судді.
  8. Відкриття в 1944 році філософського факультету в Київському університеті і створення в 1946 році Інституту філософії АН України сприяло активізації філософського життя в Україні.
  9. Відповідальність суддів
  10. Відповідно до цивільного процесуального законодавства не можуть виступати як представники в суді судді, слідчі та прокурори (ст. 41 ЦПК).
  11. Глава 2 Статус суддів
  12. ДЕРЖАВА - ГОЛОВНИЙ ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ




Переглядів: 850

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Суддівський корпус, його поняття та склад | Вимоги що висуваються до кандидатів на посади суддів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.