Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Моделі корпоративних відносин різних країн

 

У кожній країні товариства створюються відповідно законів держави, або місцевої влади, де передбачається їх реєстрація. Наприклад, у США закони штатів відрізняються, тому більше 60% реєстрацій припадало на Делавер, у якому спрощена система заснування товариства (не обов’язково мати штаб-квартиру та займатися бізнесом за місцем реєстрації) [6]. Корпорації поділяються на відкриті і закриті (акції останніх не продаються на відкритому ринку). Прибуток невеликих корпорацій не оподатковується, бо розподіляється між акціонерами і зараховується до їх оподатковуваних доходів. До невеликих корпорацій можуть біти віднесені тільки амариканські корпорації, якщо вони випускають один вид акцій, акціонерами є приватні особи і кількість їх не перевищує 35. Закриті акціонерні товариства переважно належать одній родині. Серед них можуть бути і великі (компанія Форда належала Генрі Форду та його родині, вони ж і управляли компанією).

У Великій Британії також існують два типи товариств: приватні компанії (закриті з кількістю учасників від 2 до 50) та публічні (аналогічні відкритим з кількістю акціонерів не менше 7).

У Франції розповсюджені товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) (переважно малі та середні підприємства з статутним фондом до 50 тис. євро та кількістю учасників не більше 50). Другою формою є анонімні товариства (аналогічні відкритим з статутним фондом не менше 250 тис. євро та мінімальною кількістю акціонерів –7).

Схожа ситуація у Німеччині. Переважають ТОВ (їх мінімальний статутний фонд 50 тис. євро, а необхідна кількість акціонерів для заснування –5). Публічні АТ потребують мінімальної кількості капіталу 100 тис. євро і переважно існують у вигляді великих підприємств.

В Італії теж надають перевагу ТОВ з мінімальним статутним фондом 20 тис. євро або великим АТ з мінімальним статутним фондом у 200 тис. євро.

Глобалізація бізнесу потребує мінімізації ризиків і взаєморозуміння. Досвід країн з розвинутими ринковими відносинами свідчить про формування “неписаних законів”, яких дотримуються завдяки певної ментальності та звичаїв. Різними країнами та міжнародними організаціями розроблені кодекси та принципи корпоративного управління. Для зближення національних законодавств, які відрізняються вимогами до створення та ліквідації підприємств та ін. міжнародні організацію узгоджують як загальні принципи, так і положення з окремих аспектів діяльності компаній.

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) у сформувала принципи корпоративного управління, які відображають необхідність: захисту прав власників; однаково справедливе ставлення до різних акціонерів (крупних, мілких чи іноземних); визнання ролі зацікавлених осіб, їх прав та врахування їх інтересів і заохочення до активного співробітництва; прозорість діяльності, своєчасне та точне розкриття необхідної інформації; обов’язки щодо здійснення ефективного контролю.

Асоціація європейських акціонерів, завданням якої є представлення інтересів акціонерів Європейського Союзу у 2000 році сформувала “Основоположні принципи корпоративного управління євроакціонерів 2000”. Особлива увага в них приділяється правам акціонерів, можливості участі у прийнятті господарських рішень, умовам поглинання та захисним заходам, праву на інформацію та визначенню ролі ради.

Європейська асоціація торговців цінними паперами сформувала свої “Принципи та рекомендації щодо корпоративного управління “, Міжнародна організація комісій з цінних паперів запропонувала “Міжнародні стандарти розкриття інформації для міжнародних пропозицій щодо продажу акцій та отримання початкового квотування іноземними емітентами”[11]

 

 


Читайте також:

  1. I. Соціалістична течія в українському визвольному русі
  2. I. Україна з найдавніших часів до початку XX ст.
  3. III. Українські ліберальні партії.
  4. V. Постанови Пленуму Верховного Суду України
  5. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  6. VI. Накази Генерального прокурора України
  7. А) Відносини власності і форми господарювання в сільському господарстві
  8. А) Структура економічних відносин.
  9. А. Підготуйте і запишіть висновки-рекомендації для автора, який перекладає текст з російської мови на українську.
  10. А. Правобережну Україну.
  11. А/. Верховна Рада України.
  12. Авангард в Україні




Переглядів: 470

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Умови виникнення господарських товариств | Роль корпоративного сектору у розвитку економіки України

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.