Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Роль корпоративного сектору у розвитку економіки України

 

Гнучкість механізму функціонування кожної економіки залежить від співіснування усіх типів підприємств. Хоча у країнах з розвинутими ринковими відносинами майже 70-80% підприємств є малими одноосібними володіннями у обсягах виробленої продукції та вартості продаж визначну роль відіграють акціонерні товариства. Наприклад, корпорації США виробляють 60% промислової продукції в країні, їм належало 80% вартості продажів та 90% прибутку.

У постсоціалістичних країнах ринкові перетворення супроводжуються приватизацією державних підприємств шляхом створення акціонерних товариств. У 2000 році в Україні налічувалось близько 35 тисяч акціонерних товариств. Тому в Україні корпоративна форма господарювання стає провідною. Хоча її основними функціями не є нагромадження капіталу. Навіть у розвинутих країнах за рахунок емісії акцій фінансується незначна частка капіталовкладень: близько 7,5% у США, 5% у країнах Європи і лише 0,7% у Японії [12]. Більш реально розраховувати на використання корпоратизації для перерозподілу національного багатства та переливу капіталу з однієї галузі в іншу.

Слід відзначити, що в Україні держава виступала засновником великої кількості підприємств і зберігає право власності на 25% майна більш ніж 3,5 тис. підприємств. Державний сектор ще відіграє дуже значну роль в економіці України, приватизацію привабливих підприємств держава розглядає як джерело надходжень до бюджету, але вона має супроводжуватись якісними змінами у корпоративному управлінні. Сучасний період розвитку економіки України відзначається тим, що банки безсистемно накопичували промислові активи, не намагались сформувати оптимальний портфель та активно сприяти розвитку промисловості. Зміна пріоритетів може суттєво вплинути на економічний розвиток економіки держави та окремих регіонів.

Ідея корпоратизації розглядається як можливий шлях ефективного розвитку регіонів України та всієї держави. Богдан Будзан відзначає, що “навіть і в нинішній обстановці економічного хаосу Україна, як і раніше, - країна величезних можливостей, треба тільки зрозуміти, що наздогнати час можливо, лише знайшовши час для реалізації ідеї розбудови України як корпорації” [13,с.273] . Він також відзначає, що необхідно розвивати здоровий індивідуалізм, використати ефективні форми об’єднання громадян, які оволоділи самоменеджментом, технологіями вдосконалення самих себе і можуть використати свої творчі здібності для перетворення своєї країни у високорозвинену державу з соціально-економічним розвитком на рівні кращих світових досягнень.


Читайте також:

  1. III.Цілі розвитку особистості
  2. III.Цілі розвитку особистості
  3. III.Цілі розвитку особистості
  4. Iсторiя розвитку геодезичного приладознавства
  5. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.
  6. V. Постанови Пленуму Верховного Суду України
  7. VI. Накази Генерального прокурора України
  8. VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
  9. А. В. Петровський виділяє три стадії розвитку особистості в процесі соціалізації: адаптацію, індивідуалізацію і інтеграцію.
  10. А/. Верховна Рада України.
  11. Аварії з викидом (загрозою викиду) сильнодіючих отруйних речовин на об'єктах економіки.
  12. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ




Переглядів: 497

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Моделі корпоративних відносин різних країн | ТЕМА 2.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.