Перехід і реалізація прав власності на цінні папери
Перехід прав власності на цінні папери має свої відмінності в залежності від форми господарювання та установчих документів.
Підтвердженням права власності є сертифікат або виписка з рахунку у цінних паперах, яку надає зберігач. Ця виписка не є об’єктом угоди. Право власності переходить до нового власника з моменту їх зарахування на рахунок нового власника у зберігача.
Рух акцій на пред’явника здійснюється через розрахунки готівкою та безготівковими платежами.
Депозитарій може обслуговувати клієнтів за схемою, яка не передбачає грошового регулювання. Клірингові депозитарії здійснюють розрахунки на основі договору у безготівковій формі шляхом заліку взаємних вимог та зобов’язань. Правила здійснення розрахунків затверджуються ДКЦПФР за погодженням з Національним банком України та Міністерством фінансів України. Операції щодо угод з переходу прав власності передбачають сплату мита у розмірі 0,2% суми угоди продавцем. При обміні цінних паперів 0,2% сплачують обидві сторони. При викупі товариством власних акцій у акціонерів теж сплачується мито у зазначеному розмірі. Різниця між курсовою та номінальною вартістю акцій при їх продажу оподатковується.
ТЕМА 4.
УЧАСНИКИ КОРПОРАТИВНИХ ВІДНОСИН ТА ОРГАНИ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ.
1. Ключові учасники корпоративних відносин: світовий досвід та вітчизняна практика.
2. Структура корпоративних органів управління.
3. Наглядова рада акціонерного товариства.
4. Виконавчий орган корпорації та його повноваження.