Доказове право - підгалузь кримінального процесуального права.
«Мистецтво судочинства є ні що інше, як мистецтво користуватися доказами» - Ієремія Бентам, англійський юрист, соціолог (1748-1832р.р.).
Встановлення фактичних обставин вчиненого кримінального правопорушення (злочину або кримінального проступку за новим КПК України) складає основну сутність, серцевину кримінальної процесуальної діяльності, тому значна частина норм кримінального процесуального кодексу визначає поняття доказів та їх ознаки і регулює порядок виявлення, закріплення, перевірки і оцінки доказів, оскільки в основу будь якого рішення, в тому числі і обвинувального вироку, можуть бути покладені лише фактичні данні, зібрані належним чином у відповідній процесуальній формі.
В системі кримінального процесуального права норми доказового права виділені в окрему підгалузь, яка складається із загальної і особливої частин.
Доказовим правом охоплюється сукупність правових норм, яка регламентує ту частину процесуальної діяльності і ті правовідносини, що безпосередньо пов’язані із висунуненням слідчих версій, збиранням, дослідженням і оцінкою засобів доказування з метою встановлення обставин вчиненого кримінального правопорушення та осіб, що його вчинили.
Структура доказового права складається із загальної частини, яка включає норми , що визначають поняття доказів; доказування та його елементів; мету та предмет доказування; норми, що визначають належність та допустимість доказів; принципи оцінки доказів; права і обов’язки суб’єктів доказування.
Особлива частина доказового права включає норми, що визначають задачи, порядок процесуальних дій по доказуванню; особливості збирання, перевірки і оцінки окремих засобів доказування.
Особливий внесок у розвиток теорії доказового права був зроблений як дореволюційними вченими (А.Ф.Коні, В.Д. Спасовичем, І.Я.Фойнійким та ін.), радянськими вченими ( М.С.Строговичем, М.В.Жогіним, Г.Ф.Горським, Л.Д.Кокорєвим, П.С Елькінд, С.А.Шейфером. А.Р Бєлкіним ін..) так і сучасними українськими вченими (М.М.Міхеєнко,Ю.М.Грошевим, Н.В. Сібільовою, Є.Г.Коваленком, В.Т.Маляренком та ін.), з науковими працями яких необхідно ознайомитися, вивчаючи курс кримінального процесу.