Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Змiна або скасування запобiжного заходу

У вiдповiдностi зi ст. 165 кпк України запобiжний захід відміняється або змiнюється, коли вiдпадає необхiднiсть у запобiжних заходах взагалi або в ранiше обраному запобiжному заходi.

Скасування запобiжного заходу провадиться в наступних випадках:

1) провадження в справi завершуеться закриттям справи або винесенням

виправдувального вироку;

2) провадження в справi триває, але:

а)застосування запобiжного заходу не викликаеться необхiднiстю; б)досягнутi цiлi, заради яких було застосовано запобiжний захiд;

в)минули десять дiб з моменту обрання запобiжного заходу у вiдношеннi пiдозрюваного, але обвинувачення йому не було пред'явлено.

Крім того, пiдсудний, що перебуває пiд вартою, в судi пiдлягає негайному звiльненню в залi суду (фактично i юридично запобiжний захiд скасовується) у випадках винесення:

1) обвинувального вироку без призначення покарання;

2)обвинувального вироку iз призначенням покарання й зi звiльненням вiд його вiдбування;

З)обвинувального вироку із призначенням покарання, не пов'язаного з позбавленням волi, або покарання у виглядi поз6авлення волi умовно.

Замiна запобiжного заходу на менш су вору може бути викликано частковим вiдпаданням пiдстав, що обумовили його обрання, змiною обвинувачення в бiк зм'якшення вiдповiдальностi обвинуваченого.

У практицi до змiни запобiжного заходу нерідко приводить і зміна поводження обвинуваченого, котрий ранiше вiдмовлявся вiд дачi показiв або не визнавав себе винним, а потiм щиросердно покаявся, вказав мiсця зберiгання викраденого або цiнностей, нажитих злочинним шляхом, докладно розповiв про діяння співучасників і т.і.

Змiна запобiжного заходу на бiльше сувору здiйснюється тодi, коли ранiше обраний запобiжний захiд не робить на обвинувачуваного належного впливу й він продовжує перешкоджати нормальному ходу провадження (переховується вiд слiдства й суду, маскує слiди злочину, схиляє свiдкiв до дачi неправдивих свiдчень i т.п.), а також при змiнi обвинувачення на бiльше тяжке або при виявленнi деяких iнших обставин.

Вiдповiдно до ст. 165 КПК України замiна запобiжного заходу iншим або його скасування здiйснюється органом дiзнання, слiдчим, прокурором, суддею чи судом з додержанням вимог, передбачених частиною першою цiєї статтi (запобiжний захiд у виглядi взяття пiд варту застосовується лише за вмотивованою постановою суддi чи ухвалою суду. Iншi запобiжнi заходи застосовуються за постановою органу дiзнання, слiдчого, прокурора, суддi або зухвалого суду).

Отже, як правило, питання про скасування або зміну запобiжного заходу вирiшує орган, у провадженнi якого в цей момент перебуває справа. Це зрозумiло, оскiльки таке рiшення опирається на докази, зiбранi в справi й аналізується данним органом.

Закон передбачас виключення з цього загального правила лише для деякux випадкiв, коли кримінальна справа перебvвас v провадженні органа дiзнання або слiдчого.

По-перше, прокурор, що наглядає за ходом розслідування, мае право постановою скасувати чи змiнити запобiжний захiд, обраний органом дiзнання або слiдчим. Прокурор також вправі дати з приводу цього письмову вказiвку, що є обов'язковою.

По-друге, якщо запобiжний захід був обраний прокурором або по його санкції або вказiвцi, орган дiзнання й слiдчий можуть скасувати або змiнити його тiльки за згодою прокурора.

Скасування або зміна запобiжного заходу провадиться мотивованою постановою органа дiзнання, слiдчого або прокурора, а пiсля передачi справи в суд - мотивованою ухвалою суду або вказiвкою у вироку. Вимоги до постанови чи ухвали тiж caмi, що й до постанови чи ухвали про застосування запобiжного заходу (ч. 2 ст. 165-1 КПК Украi'ни).

Постанова (ухвала) про скасування або зміну запобiжного заходу може являти собою самостiйний документ або є складовою частиною постанови або визначення про закриття справи, ухвали про направлення справи на додаткове розслiдування й Т.п.

При вирiшеннi цих процесуальних питань вiдбуваеться: обрання, скасування, змiна або збереження запобiжного заходу.

Змiст ст. 165 КПК Украi'ни ставить за обов'язок органам розслідування, прокурора й суд не тiльки в зазначених вище випадках, а постiйно в ходi здiйснення судочинства по кримiнальнiй справi звертати увагу на необхiднiсть застосування запобiжного заходу, його скасування або змiни.


Читайте також:

  1. Аграрна реформа 1861 р. Скасування кріпостного права в надніпрянській Україны.
  2. Аграрна реформа 1861 р. Скасування кріпостного права в надніпрянській Україны.
  3. Атестація аудиторів та порядок скасування атестата
  4. Визрівання передумов скасування кріпацтва. Ска­сування кріпацтва в Західній та Східній Україні. Економічний розвиток у пореформений період
  5. Дискусії про економічну роль держави в країнах Заходу.
  6. ЗАГАЛЬНИЙ ПОРЯДОК ЗАСТОСУВАННЯ, ЗМІНИ ТА СКАСУВАННЯ ЗАПОБІЖНИХ ЗАХОДІВ
  7. Законність тримання осіб, взятих під варту у порядку запобіжного заходу.
  8. Значним здобутком для України в період революції 1905-1907 рр. було скасування заборони на український друк. („Валуєвський” (1863 р.) та „Емський” (1876 р.) укази).
  9. Максимальні обсяги валютних цінностей, що інкасуються та перевозяться за звичайних ризиків залежно від заходу забезпечення схоронності цінностей
  10. Моделі соціальної політики в країнах Заходу.
  11. Остаточне скасування української державності




Переглядів: 408

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПОНЯТТЯ І ВИДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.