Як правило, вітчизняні проекти по ФЗСЖ ініціюються державними установами, переважно спеціалізованими (освітянськими, молодіжними, медичними, соціальними тощо) і тими з різноманітних громадських організацій, які дістали підтримку міжнародних організацій, фондів тощо. Розглянемо деякі існуючі проекти (зокрема по м.Києву) за різними напрямами, що сприяють формуванню здорового способу життя дітей та молоді, які впроваджуються.
Навички, закладені у дитинстві, запам’ятовуються у півсвідомості на все життя. Щодо шкільного віку, то тут є два напрями діяльності з формування здорового способу життя молодого покоління: це діяльність школи у цьому напрямі та робота різних позашкільних навчально-виховних закладів, громадських дитячих та молодіжних організацій.
Робота у школах
Цікавий досвід ФЗСЖ набувають деякі навчальні заклади недержавної форми власності. Так, Фінансовий ліцей м.Києва прагне надати ліцеїстам комфорт і безпеку, поєднати в єдину систему зусилля щодо освіти, виховання і здоров’я, викорінити з життя учнів «звичайні» хвороби підліткового середовища – паління, наркотизацію, вживання алкоголю, насильство, крадіжки, лайки, брехню, пропуски занять тощо. У штаті, окрім медичного працівника, працює психолог, діє «Кодекс честі ліцеїста» із своїм особливим етикетом, підтримується діалог і консультації з батьками, запроваджено діагностику стану здоров’я учнів і заходи щодо оздоровлення. Організовані можливість гарячих страв на сніданок і обід, щоденні додаткові заняття (факультативи, спецкурси, творчі майстерні, спортивні секції тощо) тривають до 18-ої години.