Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



РОЗДІЛ 1. ФЕРМЕНТИ

 

Відповідно до Закону України «Про землеустрій» основні складо­ві розроблення документації із землеустрою — техніка, технологія й організація — впроваджуються у виробництво, пройшовши склад­ний шлях від зародження ідеї, задуму, експериментальної перевір­ки і виробничого випробування до вироблення наукових рекомен­дацій, реалізації їх у конкретних проектах і здійснення на практиці (на місцевості, у конкретному підприємстві, на робочому місці). У цьому ланцюзі проект є найважливішою сполучною ланкою між на­укою і виробництвом, основним засобом матеріалізації наукових ідей проектувальника. Отже, проект землеустрою є сукупністю до­кументів (розрахунків, креслень тощо) на спорудження, створення або реконструкцію будь-якого об'єкта (механізму, пристрою) або здійснення (впровадження) будь-якого процесу, технології, форм , організації виробництва.

Землевпорядний проект — це сукупність документів (розра­хунків, креслень тощо) зі створення нових форм устрою (улашту­вання) землі, їх економічного, технічного, екологічного та правового обґрунтування, які забезпечують організацію раціонального вико­ристання землі в сфері народного господарства в цілому і насампе­ред окремих землеволодінь і землекористувань, особливо сільсько­господарських.

У сучасному світі будь-яка техніка, технологія виробництва або невиробничого процесу вводиться в дію на основі попередньо скла­деної документації чи проекту. Нині, у вік науково-технічного прогресу, коли наука перетворюється на безпосередню виробничу силу, впровадження у практику нових прогресивних технологій і техніки неможливе без проекту. Адже шлях від зародження ідеї, задуму, експериментальної перевірки і виробничого випробування до напрацювання наукових рекомендацій і реалізація їх на практиці, складний. У зазначеному ланцюзі проект виступає важливою лан­кою. Проекту передують прогнозування і планування. В свою чергу, план ґрунтується на коротко- або довгостроковому (стратегічному) прогнозі і випливає з конкретного проекту, який завершується кош­торисними розрахунками або є для нього основою.

Землевпорядний проект є основою інженерної організації виробництва для всіх галузей народного господарства, а також для розв'язання

 

З книжки сторінки 92-93 (досканувати)

 

чином оформлених документів, має юридичну чинність. Він на ба­гато років визначає права, правовий режим і порядок користування землею. Оскільки частина засобів виробництва нерозривно пов'язана із землею (будівлі, шляхи, канали, насадження), а вико­ристання інших (сільськогосподарська техніка, продуктивна худоба) істотно залежить від її властивостей, проект землеустрою стосується використання всіх засобів виробництва. Крім того, він впливає на систему розселення людей, розміщення об'єктів як виробничої, так і соціальної інфраструктури, використання робочої сили, адже організація виробництва і праці органічно пов'язана з організацією те­риторії. Тому проектна документація містить матеріали з організа­ційно-господарського устрою підприємства, його соціального й еко­номічного розвитку.

 

 

Контрольні запитання і завдання

1. Чому виникло землевпорядне проектування? 2. Коорди­нація просторового розвитку на рівні ЄС. 3. Принципи євро­пейської політики просторового розвитку. 4. Спільні тенденції і у регулюванні планування землекористування в країнах ЄС. ; 5. Національні особливості та істотні відмінності систем пла­нування землекористування країн ЄС (на прикладі окремих і країн). 6. Особливості планування землекористування в ЄС порівняно із західноєвропейськими державами. 7. Сутність І поняття «землевпорядне проектування землекористування». 8. Мета і функції землевпорядного проектування. 9. Роль землевпорядного проектування в забезпеченні сталого землекористування. 10. Об'єкти землевпорядного проектування. 11. Загальна характеристика та послідовність землевпорядного процесу при розробленні проектів землеустрою. 12. Мета землевпорядного проектування на регіональному рівні. 13. Особ­ливості підходів до проектування землекористування. 14. Яке 1 місце й значення землевпорядного проектування в загальній системі землеустрою? 15. Охарактеризуйте принципи землевпорядного проектування. 16. Що є предметом землевпорядного проектування? 17. Чим відрізняється землевпорядна документація від проектної? 18. Охарактеризуйте зміст документації із землеустрою.

 

 

РОЗДІЛ 1. ФЕРМЕНТИ


Читайте також:

  1. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  2. Актив і пасив балансу складаються також з певних розділів.
  3. Активи, що реалізуються повільно (А3) – це статті 2-го розділу активу балансу, які включають запаси та інші оборотні активи (рядки 100 до 140 включно, а також рядок 250).
  4. Аналіз бойових дій пожежних підрозділів
  5. Б – розділення гелю на дві фази
  6. БАГАТОСТАНЦІЙНИЙ ДОСТУП І МЕТОДИ РОЗДІЛЕННЯ СИГНАЛІВ ЗЕМНИХ СТАНЦІЙ
  7. Банк даних про випадки порушень статутних правил взаємовідносин у військовому підрозділі
  8. Біологічні каталізатори – ферменти
  9. Взаємодія органів слідства з підрозділами, уповноваженими здійснювати оперативно-розшукову діяльність, при розслідуванні злочинів
  10. Взаємодія підрозділів при проведенні виїзних планових та позапланових перевірок
  11. Взаємодія СВА з іншими структурними підрозділами підприємства.
  12. Взаємодія слідчого з оперативними підрозділами.




Переглядів: 678

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Документація із землеустрою та її зміст | Структура та властивості ферментів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.