2. Натрій хлорид – 0,9 % розчин, в який додають 4 мг барвника (метиленовий синій або крезиловий синій) на 10 мл розчину.
3. Дезрозчин.
Будова камери Горяєва. У лабораторних дослідженнях користуються камерою, яка складається з товстого предметного скла прямокутної форми, яке має чотири поперечні борозни (рис. 2.14). Борозни поділяють скло на пластинки – дві бокові та середню. Середня пластинка на 0,1 мм нижча від бокових. Вона поділена поперечною борозною на дві рівні частини. На кожній частині камери вигравірувані дві сітки Горяєва. Збоку від сіток є скляні прямокутні пластинки, до яких притираються спеціальні шліфовані покривні скельця. Покривне скло накладають так, щоб воно покрило обидві бокові та середню платини. Натискаючи великими пальцями руки на краї скла, його притирають до бокових пластин, поки не утворяться райдужні кільця (кільця Ньютона). Оскільки бокові платини вищі від середньої, то між нею і покривним склом залишається щілина, яка і є камерою, в яку наливають розведену кров.
Рис. 2.14. Камера Горяєва
Нанесена сітка Горяєва квадратна, розграфлена на 225 великих квадратів – 15 по горизонталі та 15 по вертикалі. Частина великих квадратів (через два на третій) розграфлені вертикально і горизонтально на 16 малих квадратів, що чергуються з квадратами, розділеними лише горизонтальними або вертикальними лініями і з чистими квадратами без ліній. Глибина камери становить 1/10 мм, сторона малого квадрата – 1/20 мм. Отже, об’єм малого квадрата дорівнює 1/4 000 мм3. Це важливо пам’ятати для правильного розрахунку кількості еритроцитів або інших клітинних елементів в 1 мкл крові.