Організація, озброєння, тактика дій підрозділів (відділення, взводу, роти) мотопіхотного батальйону армії Німеччини
Збройні сили Німеччини складаються із регулярних військ, які входять до об'єднаних Збройних Сил НАТО, і із територіальних військ, які залишаються у розпорядженні національного командування.
Збройні сили включають три самостійних види:
- сухопутні війська (770,2 тис.);
- військово-повітряні сили (112,9 тис);
- військово-морські сили (21,6 тис).
Сухопутні війська складають приблизно 65%, вони звернені в три армійські корпуси, які включають дванадцять дивізій (7 мотопіхотних; 3 танкових; 1 гірськопіхотну і 1 повітрянодесантну). Збройні Сили налічують 7090 танків; 4592 гармати, 26 ПУ «Ланс»; 438 бойових вертольотів, 653 бойових літаків; 22 підводних човни; 8 фрегатів, 6 есмінців і ін. кораблі.
Головнокомандувачем Збройними Силами у мирний час є Міністр оборони, а в воєнний час – федеральний канцлер (голова уряду).
До органів вищого військового управління відносяться рада оборони (вищий консультативний орган) і Міністерство оборони (вищий орган управління ЗС).
Мотопіхотні підрозділи мають на озброєнні бойову машину піхоти (БМП) або бронетранспортери (БТР).
Командування бундесверу готовить свої підрозділи сухопутних військ для ведення бойових дій тільки з застосування звичайних засобів ураження але не виключається можливість застосовувати зброю масового ураження (ЗМУ), високоточну зброю (ВТЗ).
До основних видів бойових дій відносяться наступ, оборона і стримуючі дії.
Велика увага у підготовці підрозділів придається маршовій підготовці.
Наступ
Наступ проводиться з метою знищити противника, захопити його територію, він повинен вестись в різні пори року і доби, у високих темпах та у тісній взаємодії руху і вогню.
Основне завдання для досягнення успіху в наступі є і створення переваги у силах і засобах; раптовість дій; широкий маневр підрозділами і вогнем; швидкість і рішучість дій; правильний вибір напрямку головного удару та матеріально-технічне забезпечення підрозділів.
Головна роль відводиться в наступі мотопіхотним і танковим підрозділам.
Зустрічний бій відводиться до наступальних дій. Він характеризується швидкоплинністю та бистротою зміни обстановки; швидким зближенням сторін, вступом їх у бій з ходу; випередженням противника в розгортанні у бойовий напрямок, відкритті вогню та активному переході в атаку і захоплення ініціативи.