Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



З положення безпосереднього зіткнення з противником

Перед атакою механізованих (танкових) підрозділів проводиться вогнева підготовка атаки, а в ході наступу – вогнева підтримка атаки і вогневе супроводження наступу підрозділів у глибині.

Атака полягає в стрімкому і безупинному русі танкових та механізованих підрозділів у бойовому порядку в поєднанні з інтенсивним вогнем з танків, БМП (БТР) а по мірі зближенню з противником і з інших видів зброї з метою його знищення.

Дуже значним є вміння особового складу долати загородження перед переднім краєм оборони противника, яке здійснюється під прикриттям вогню артилерії, бойових вертольотів, гранатометного і протитанкового взводів, а також при взаємній підтримці вогню танків, БМП (БТР) і стрілецької зброї показано на рис.6.2.24.

 

Рис.6.2.24. Подолання змішаного мінного поля і дротяних загороджень слідом за танком

Танки і бойові машини піхоти, які оснащені мінними тралами, долають мінне поле противника в бойовому порядку на своїх напрямках, а ті, що не мають тралів, і БМП (БТР) — встановленим порядком по проробленому проходу.

 

а – різання нижніх ниток

б – різання верхніх ниток

в – підповзання під дріт за допомогою рогульки

г – проповзання під дротове загородження за допомогою товариша

д – подолання дротяного загородження за допомогою накидки

Рис.6.2.25 а, б, в, г, д. Способи подолання дротяних загороджень противника в ході наступу

В ході наступу безпечне віддалення від розривів снарядів своєї артилерії складає: для танків — 200 м; для бойових машин піхоти (бронетранспортера) — 300 м; для особового складу, який атакує противника в пішому порядку 400 м.

Пророблення проходу в дротяному загородженні за допомогою ножиць та накидки:

Способи подолання дротяних загороджень противника в ході наступу показано на рис.6.2.25 а, б, в, г, д

Після подолання загороджень підрозділ що атакує в пішому порядку наблизившись до траншеї противника на 25 – 40 м за командою командира «Відділення гранатами - Вогонь», особовий склад закидає противника гранатами і в точно встановлений час «Ч» з криком «Ура» слідом за танками вривається на передній край оборони, знищує противника вогнем в притул і рукопашному бою, безупинно продовжує атаку в указаному напрямку показано на рис.6.2.26, 6.2.27, 6.2.28.

Під час наступу в глибині оборони противника відділення, взвод, рота не відхиляючись від напрямку наступу, використовуючи складки місцевості, швидко виходить у фланг або в тил противнику і рішучою атакою знищує його. Переміщення відділення, взводу, роти здійснюється за командами командира взводу, роти, батальйону. На окремих ділянках спосіб пересування (прискореним кроком, бігом, перебіжками, переповзаннями) визначає командир відділення, взводу, роти, батальйону, враховуючи рельєф місцевості та інтенсивність вогню противника. Якщо відділення, взвод, рота попали під вогонь артилерії (мінометів), вони виходить з під обстрілу стрімким кидком вперед. Одержавши завдання завершити розгром противника, який залишився в траншеї, двоє – троє солдатів відділення, просуваючись по її дну, вогнем впритул, багнетами та гранатами знищують тих, що обороняються. Решта складу відділення, взводу, роти рухаються по обидві сторони траншеї і знищують виявлені вогневі засоби та живу силу противника, що намагається залишити траншею. Вогневі засоби, розташовані в оборонних спорудженнях, закидаються гранатами.

 

Рис.6.2.26 Атака механізованого відділення переднього краю оборони противника

 

Рис.6.2.27 Знищення противника в рукопашному бою

Рис.6.2.28 Знищення противника гранатами

 

Виявивши відхід противника, командир відділення, взводу, роти доповідає про це командиру взводу, роти, батальйону невідступно

Рис.6.2.29. Дії механізованого відділення на БТР та десантом на танку в ході переслідування противника

переслідує противника і знищує його вогнем усіх своїх засобів.

У випадку, коли неможливо вийти на шляхи відходу противника, взвод рішучими діями вклинюється в бойові порядки підрозділів прикриття, у взаємодії із сусідами знищує їх та проривається до основних сил противника, який відходить.

Механізований взвод переслідує противника, як правило, на БМП (БТР) або десантом на танках показано на рис.6.2.29.

Водні перешкоди взвод, рота, батальйон, як правило, форсують з ходу в складі роти, батальйону, а при діях в головній похідній заставі, бойовому розвідувальному дозорі, самостійно. Командир взводу під час висування до водної перешкоди вказує відділенням (танкам) місце переправи, порядок ведення вогню під час форсування та завдання на протилежному березі. Форсуванням називається наступ з подоланням водної перешкоди, протилежний берег якої обороняється противником, тобто подолання її під дією вогню противника.

Підготовка БМП (БТР) до форсування проводиться під час підходу до водної перешкоди. При цьому особлива увага звертається на щільність зачинення люків, бійниць, дверей, на справність водовідкачуючих насосів, на наявність та щільність закриття водозливних пробок. Особовий склад, який знаходиться в машинах, одягає рятувальні жилети.

Підготовка танків для переправи під водою проводиться у вихідному районі для форсування та завершується в районі герметизації.

Залежно від ширини, водні перешкоди діляться на вузькі (до100 м), середні (від100до250 м), широкі (від250до600 м) і дуже широкі (понад600 м).

Механізований взвод з виходам до водної перешкоди при підтримці вогнем танків і артилерії, не затримуючись, форсує її на БМП (БТР) показано рис. 6.2.30, танки по дну ріки показано на рис. 6.2.31, переправно-десантних засобах (підручних засобах) показано на рис. 6.2.31, 6.2.32 або по захопленій переправі. Противника, який чинить опір, взвод знищує вогнем всіх засобів на плаву. З виходом на протилежний берег він безупинно розвиває наступ у вказаному напрямку.

Переправа танків під водою проводиться на ділянках із положистими входами і виходами та рівним дном, із твердим або піщаним ґрунтом, із глибинами, що не перевищують 5 м із швидкістю течії до 1,5 м/с.

Ширина траси на переправі повинна бути не менше 25 м. при ширині водної перешкоди до 200 м. і не менше 40 м. при ширині понад 200 м.

Рис.6.2.30. Подолання водної перешкоди на БМП (БТР) у ході наступу

 

 

Рис.6.2.31. Форсуванням водної перешкоди танками по дну ріки

 

 

Рис.6.2.32. Переправа бойової техніки на самохідному поромі в ході наступу

Рис.6.2.33. Переправа танків через водну перешкоду по наплавному понтонному мосту в ході наступу

Рис.6.2.34. Способи подолання водної перешкоди вплав на підручних засобах в ході наступу

Переправа через водні перешкоди можлива при висоті хвиль для БМП – до0,5 м, БТР – до0,7-0,8 м і самохідних переправно-десантних засобів – до1,0-1,1 м.

Круті, стрімчасті й «одягнені» в бетон і граніт береги водних перешкод потребують проведення визначених робіт, пов’язаних із підготовкою спусків до води і виходів із води, нахил яких складає: для бойових машин піхоти і танків, спуску до води - 250, виходу з води - 150; для бронетранспортерів, спуску до води і виходу з води - 120.

При подоланні водної перешкоди особовий склад повиннен вміло використовувати підручні засоби. Способи подолання водної перешкоди показанно на рис.6.2.34 а, б, в, г.

У зимових умовах спосіб подолання водних перешкод залежить від товщини льоду й устаткування переправи по льоду показано на рис. 6.2.35. Можливості переправи підрозділів по льоду показані в табл.1.

Таблиця 1

Вантажопідйомність льоду для переправи підрозділів, бойової техніки та озброєння

Вид вантажів, що переправляється Маса, т Необхідна товщина льоду, см Найменша дистанція, м
Підрозділи в пішому порядку: у колоні по одному; у колоні по два; у колоні по чотири; Бойові машини піхоти(БТР) Танки     0,1 0,2 0,4   10-15       Від 35-43      

 

Наступ з форсуванням водної перешкоди має ряд особливостей, що необхідно врахувати при його організації і здійсненні. Основними з них є:

- підвищена уразливість підрозділів під час форсування водної перешкоди через прив’язку їх до підготовлених в інженерному відношенні пунктів (переправ);

- відставання танків від піхоти через те, що переправи для них будуються з захопленням протилежного берега водної перешкоди;

- зниження ефективності вогню стрілецької зброї, особливо в період переправи механізованих підрозділів;

- зниження маневрових можливостей підрозділів під час їх переправи;

- складність взаємодії, управління і матеріального забезпечення підрозділів.

Рис.6.2.35. Устаткування переправи по льоду:

1 - посилення крижаної переправи укладенням верхнього настилу; 2 - техніка,яка переправляється; 3 - смуга,очищена від снігу; 4 - пробоїна від снаряда; 5 - лунки для виміру товщини льоду; 6 - розрахункова товщина льоду; 7 - сніговий лід;

8 - мутний лід; 9 - вимір товщини льоду

Механізований взвод, призначений у передову групу повітряного десанту в ході наступу, як правило, одержує завдання захопити площадку приземлення та забезпечити висадку десанту показано на рис. 6.2.36.

Взвод, що виділений у передову групу, як правило, посилюється стрільцями-зенітниками, саперами та хіміками-розвідниками.

Рис.6.2.36. Дії механізованого взводу у групі тактичного повітряного десанту.

 

Під час висадки морського десанту при діях на приморському узбережжі показано на рис. 6.2.37 взвод може діяти у складі головних сил батальйону і у складі десантно-штурмової групи.

Під час прориву укріпленого району механізований взвод може діяти у складі штурмової групи для блокування і знищення противника у довгочасних вогневих та інших спорудженнях.

Рис.6.2.37. Висадка механізованого взводу в якості морського десанту.

 

Підготовка до наступу вночі проводиться в світлий час доби. Командир взводу, організовуючи наступ вночі, крім звичайних питань визначає: видні в темний час доби орієнтири; азимут напрямку наступу взводу і напрямне відділення (танк); порядок позначення відділень (танків, бойових машин піхоти, бронетранспортерів), проходи в загородженнях, а також порядок освітлення місцевості, використання приладів нічного бачення і підготовки зброї взводу для стрільби вночі; сигнали пізнавання. Він також організовує забезпечення відділень (танків) освітлювальними та сигнальними засобами, трасуючими снарядами та кулями.

Засоби освітлення застосовуються так, щоб не освітлювати і засліплювати свої бойові порядки.

У ході наступу, особливо на світанку, взвод повинен бути готовим до відбиття можливих контратак противника.


Читайте також:

  1. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  2. III. Вправи з початкового положення стоячи.
  3. Білорусь. Характеристика положення та господарства країни.
  4. В Росії основні положення про амністію та помилування містяться в Конституції, Кримінальному кодексі та Кримінально-виконавчому кодексі Російської Федерації.
  5. Взаємне положення площин. Перша позиційна задача
  6. Взаємне положення прямої і площини. Друга позиційна задача.
  7. Виберіть 2 положення, які треба добавити у визначення елементів наукової проблеми.
  8. Визначення положення газорідинних і водо-нафтових контактів
  9. Випарні апарати з горизонтальним і похилим положенням нагрівальних камер
  10. Висвітліть положення України в роки першої світової війни.
  11. Вихідні положення до розрахунку вітроенергетичних установок
  12. Вплив тиску на положення рівноваги




Переглядів: 3044

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Підготовка і ведення наступу механізованих, танкових підрозділів | Наступ в особливих умовах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.