Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Нормативна рибопродуктивність вирощувальних ставків в Україні

№ з/п Адміністративні області Зона ставкового рибного господарства Норма, Пн, ц/га
Волинська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Івано-Франківська, Хмельницька, Київська (північна частина), Чернігівська, Сумська, Житомирська III 17,0
Закарпатська, Вінницька, Черкаська, Київська (південна частина), Чернівецька, Полтавська, Харківська IV 20,0
Кіровоградська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська V 25,0
Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Республіка Крим VI 26,0

Ставкові рибоводні господарства бувають тепловодні (коропові) і холодноводні (форелеві). Усі підприємства товарного риборозведення здебільшого мають однакові гідротехнічні споруди, але відрізняються за ступенем проточності, глибинами та розмірами ставків.

За призначенням ставкові господарства бувають таких типів: риборозплідники, повносистемні (нагульні), селекційно-племінні, репродуктори і відтворювальні комплекси рослиноїдних риб.

У риборозплідниках вирощують тільки рибопосадковий матеріал (мальки, молодняк, цьоголітки). До їхнього складу входять нерестові, малькові, вирощувальні, зимувальні, маточні та карантинні ставки.

Повносистемні господарства використовують для вирощування риби від стадії ікринки до товарної маси у дворічному віці. Ці господарства, крім категорій ставків, властивих риборозпліднику, повинні мати нагульні ставки для вирощування товарної риби.

Селекційно-племінні господарства працюють над селекцією, створенням нових порід риб і збільшенням їхньої продуктивності.

Репродуктори слугують для вирощування племінних плідників або мальків для забезпечення матеріалом рибних господарств.

Відтворювальні комплекси рослиноїдних риб вирощують мальків або молодняк рослиноїдних риб для реалізації рибним господарствам.

За термінами вирощування товарної риби ставкові господарства поділяють на господарства з одно-, дво-, і трирічним обігом.

Розрізняють ставки таких категорій: нерестові, малькові, вирощувальні, зимувальні, літні, маточні, карантинні, ізоляторні, садки.

Нерестові ставки розташовують у місцях, які добре прогріваються сонцем, захищені від холодних вітрів, віддалені від проїзних доріг і випасів для худоби. Їх не можна розташовувати на заболочених і торфових ділянках. Площа окремого ставка − 0,1-0,3 га, глибина води − від 0,15 до 1,30 м. Ділянки з глибиною 20-30 см повинні охоплювати 40-50 % загальної площі ставка. Дно має бути вкрите м'якою лучною рослинністю. Деякі види м'якої рослинності − лобода (Chenopodium), тимофіївка (Phleum), конюшина (Trifojium), райграс (Arrhenatherum), бромус (Bromus) − при затопленні швидко загнивають і гинуть, забруднюючи при цьому воду, і тим самим згубно діють на відкладену ікру. Інші ж види − бекманія (Becmannia), тонконіг (Роа), лисохвіст (Alopecurus), пирій (Elytrigia) і інші − не тільки витримують тривале затоплення, але й поліпшують газовий режим водойм, виділяючи у процесі фотосинтезу кисень, потрібний для дихання ікри і личинок.

Короп уникає відкладати ікру на жорстких кислих травах (осоки (Carex), хвощі (Equisetum), ситники (Juncus) тощо). При розрідженому травостої спостерігаються значні втрати ікри − до 25-30 %. Тому дуже важливо правильно підібрати склад трав і підготувати ложе ставка до затоплення.

Вирощувальні ставки розміщують біля зимувальних ставків. Площа їх може бути від 3-5 до 10-15 га, глибина − 0,25-1,50 м. Бажано, щоб площа з глибиною 0,5-1,0 м охоплювала до 80 % площі ставка. Вирощувальні ставки звичайно влаштовують у заплаві річки обвалуванням дамбами пониженої її частини зі сторони річки. Трав'яний покрив ставків зберігається. Форму ставків зумовлює рельєф місцевості.

Зимувальні ставки слугують для збереження рибопосадкового матеріалу у зимовий період. Розташовують їх безпосередньо біля джерела води і вирощувальних ставків. Такі ставки обов'язково влаштовують проточними. За нестачі кисню у воді їх штучно аерують. Площа зимувальних ставків − 0,1-1,0 га, глибина − 1,5-2,5 м. Максимальну глибину зимувальних ставків ( ) встановлюють за залежністю:

,

де − максимальна товщина льоду у даній місцевості, м;

− шар води, який не замерзає, беруть не менше 1,0 м.

Карантинні ставки розташовують у кінці рибного господарства. Вони повинні мати самостійне водопостачання і скид.


Читайте також:

  1. Авангард в Україні
  2. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  3. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
  4. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  5. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  6. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  7. Адміністративне судочинство в Україні
  8. Адміністративний устрій та окупаційний режим в Україні під час війни 1941-1945 рр
  9. АКТИВІЗАЦІЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ
  10. АНаліЗ СТанУ ЗДОРОВ'Я ДІТеЙ І ДОРОСЛИХ В УКРАЇНІ
  11. Аналіз стану та проблем реалізації Болонського процесу в Україні за ключовими напрямками.
  12. Аналіз сучасного стану зайнятості і безробіття в Україні.




Переглядів: 658

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Показники використання водний ресурсів ставкових господарствах Укрголоврибгоспу | Рибозахисні споруди

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.091 сек.