Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Види електронних мереж

 

Підприємство може використовувати декілька видів електронних мереж. За принципами побудови комп'ютерні мережі поділяються на локальні, регіональні та глобальні.

Підприємства, що розташовані в межах однієї будівлі або в декількох близько розташованих будівлях з'єднуючи комп'ютери, створюють мережу, яка має назву локальної. Вона забезпечує, наприклад, інформаційний обмін між маркетологами та іншими спеціалістами.

Локальними обчислювальними мережами (ЛОМ) називають мережі, які об'єднують комп'ютери розташовані недалеко один від одного, сполучені в мережу за допомогою високошвидкісних адаптерів (високошвидкісних цифрових ліній зв'язку зі швидкістю передачі даних 10-1000 Мбіт/с). Існує декілька стандартів ЛОМ, що забезпечують необхідну пропускну спроможність: FDDI, Fast Ethernet, lOOVG-AnyLAN і ATM.

Локальна обчислювальна мережа (ЛОМ) - це технічна база для розподіленої обробки даних. Різноманіття ЛОМ дозволяє класифікувати їх за різними критеріями.

Регіональні (територіальні) мережі організовуються на регіональному або державному рівні й призначені для надання в режимі реального часу інформаційно-обчислювальних ресурсів абонентам, значно віддаленим один від одного. В Україні послуги телекомунікаційних мереж надають інформаційні мережі: ВІККІ, комп'ютерні технології (зовнішньоекономічна корпорація, інформатизація, комерційна, кон'юнктурна інформація), СВІТ (Система віртуальних інформаційних технологій), "Ділова інформація", що підтримують різноманітні бази даних, значна частина яких може використовуватись в маркетинговій діяльності.

Якщо потрібно об'єднати комп'ютери або локальні мережі, розташовані на значній відстані один від одного (в різних містах або на різних континентах), то для поєднання використовують модеми і далекі низькошвидкісні аналогові лінії зв'язку. Такі мережі прийнято називати глобальними. Глобальні мережі важливі для багатьох підприємств, оскільки вони допомагають подолати роздробленість багатьох офісів. З'єднавши всі офіси глобальною мережею, підприємство значно зменшує ризик повторного виникнення помилок, що відбулись в одній філії чи представництві, або в інших її частинах.

Критерії класифікації локальних обчислювальних мереж
Типи каналів зв'язку Високошвидкісні (цифрові) і низькошвидкісні (аналогові)
Технічне забезпечення Гомогенні і гетерогенні обчислювальні мережі
Функції Інформаційні, обчислювальні, інформаційно-обчислювальні
Технологія обробки інформації Однорівневі, дворівневі, N-рівневі
Типи систем передачі даних З комутацією каналів, з комутацією пакетів, з комутацією у повідомлень
Організація даних Централізованого і розподільчого типу
Призначення Багатоцільові та спеціалізовані
Комп'ютери, що входять до мережі Багатоцільові і спеціалізовані
Топологічна структура Кільце, зірка, загальна шина, деревоподібна
Підхід до організації мережевого програмного забезпечення Централізоване управління і однорангові мережі

Комплекс технічних засобів обчислювальної мережі включає в себе комп'ютери і системи зв'язку. Комп'ютери можуть бути одного типу (гомогенні) або різних типів (гетерогенні), але при об'єднанні в мережу вони повинні характеризуватись модульністю побудови, універсальністю функціонування, технічною сумісністю. За кількістю комп'ютерів, що охоплюються мережею, розрізняють малі, середні і великі локальні обчислювальні мережі.

Взаємне розташування складових мережі вузлів і ліній зв'язку характеризують топологічну структуру мережі, тобто конфігурацію фізичних з'єднань і компонентів (файловий сервер, робочі станції). Тип топології визначає продуктивність і надійність мережі в експлуатації, впливає на швидкість обміну інформацією, витрати на програмно-технічні засоби, ефективність функціонування. Розрізняють наступні види топологій: "зірка", "кільце", "спільна шина", Деревовидна, кільце з керуючим комп'ютером, розімкнене кільце, повнозв'язкова, багатоканальна тощо. Найширше розповсюдження отримали "зірка", "загальна шина", "кільце".

Концепція топології мережі у вигляді зірки прийшла зі сфери великих комп'ютерів, в якій вся інформація між двома периферійними робочими місцями проходить через центральний вузол (головну машину) обчислювальної мережі. Продуктивність всієї мережі залежить від потужності центрального вузла - файлового серверу. Вихід його з ладу призводить до загальної зупинки.

При кільцевій топології робочі станції комунікаційно пов'язані одна з іншою по колу, по якому регулярно циркулюють повідомлення. Робоча станція посилає на певну кінцеву адресу інформацію, заздалегідь отримавши з кільця запит. Основна проблема полягає в тому, що кожна робоча станція повинна активно брати участь в пересиланні інформації, і у разі виходу з ладу хоча б однієї з них вся мережа паралізується.

При шинній топології передача інформації виконується у формі комунікаційного шляху, доступного для всіх робочих станцій, до якого вони повинні бути підключені (можливий контакт будь-якої з них з іншою). Робочі станції в будь-який час без зупинки роботи всієї обчислювальної мережі можуть бути підключені до неї або відключені, причому її функціонування не залежить від стану окремої станції.

Нарівні з трьома перерахованими вище топологіями обчислювальних мереж на практиці застосовується ще і комбінована.

Мережеві версії комп'ютерних програм відрізняються великою складністю і високою ціною. При впровадженні вони потребують індивідуального налагодження і супроводу для кожного клієнта, а також наявності кваліфікованого системного програміста-мережевика. Система повинна забезпечувати безперервну роботу на 50-60 АРМ і підтримувати потужну базу даних, організовану за допомогою сучасного програмного забезпечення. Вимоги до комп'ютерів на АРМ повинні бути мінімальними, а програмна система повинна мати здатність до розширення користувачем функціональних можливостей і переліку облікових даних, що обробляються.

Робота в мережах найчастіше оформлюється у вигляді електронної пошти (e-mail). Електронна пошта є одним з найпопулярніших і найсучасніших видів спілкування на багатьох підприємствах. Використання електронної пошти нагадує розповсюдження внутрішньоофісних повідомлень, але її набагато легше читати і обробляти. Наприклад, більшість програм електронної пошти дозволяє автоматично сортувати листи у персональній електронній поштовій Скриньці за датою одержання та адресами людей, що надіслали ці повідомлення.

Електронна пошта має кілька важливих переваг у порівнянні із звичайним поштовим повідомленням:

- швидке надходження (від хвилини до декількох годин);

- легке управління листами в електронних сховищах;

- інтелектуальна допомога з відповідями - у відповідь можна легко вставити фрагмент листа партнера з посиланнями;

- групові листи - є можливість написати листа один раз, а потім надіслати його багатьом адресатам.

 


Читайте також:

  1. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  2. Абонентський стик ISDN мережі
  3. АВТОМАТИЧНА КОМУТАЦІЯ В МЕРЕЖАХ ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ
  4. Автоматичне налагодження їх індуктивності на ємність мережі для забезпе1
  5. Адресація в IP-мережах
  6. Алгоритми шифрування в електронних картах
  7. Аналіз властивостей радіоелектронних кіл
  8. Аналіз вузьких місць у мережі
  9. Апаратне забезпечення мереж
  10. Архітектура систем управління мережами
  11. Архітектури систем управління мережами
  12. Багатокрокове прогнозування з перенавчанням нейромережі на кожному кроці прогнозу




Переглядів: 1096

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Електронна мережа | Мережеві комп'ютери

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.273 сек.