Здійснимо першу проводку, яка відображає частку в статутному капіталі одного з засновників - НПО «Боровик». Введення реквізитів проводки здійснюється послідовно, причому розумна програма, керуючись існуючими настроюваннями, сама буде переводити курсор тільки на ті комірки, заповнення яких необхідно: значення субконто, валюта, сума у валюті, кількість. Значення субконто дебету і кредиту будуть запитуватися, якщо в обраних рахунках (відповідно в дебеті і кредиті проводки) визначене ведення аналітичного обліку. Кількість і типи значень субконто визначають також настроюванням аналітичного обліку в обраних рахунках.
Введення першої проводки по обліку статутного капіталу почнемо з введення номера рахунка, що дебетує - 67.1. Характерною рисою режиму введення операції є те, що дати проводок, які входять в операцію визначаються датою операції.
При введенні рахунка його номер можна набрати па клавіатурі, Крім того, праворуч від номера рахунка розташовується значок …, що означає можливість вибору елемента-зі списку – у даному контексті номери рахунка з плану рахунків. При виборі групового рахунка програма запропонує вибрати який-небудь субрахунок.
При заповненні графи «Субконто Дебет» програма знову видасть кнопку … щоб з довідника «Контрагенти» вибрати субконто, до якого дана операція відноситься (НПО «Боровик»). Аналогічним образом заповнюється графа «Субконто Кредит». У графі «Сумма» варто ввести суму, що відображає частку обраного засновника в статутному капіталі підприємства. В останню графу №Ж введемо абревіатуру УК, що буде ознакою проводок по обліку Статутного Капіталу. У результаті цих дій у вікні введення операції з'явиться перша проводка, у такому вигляді, як це показано на рисунку.
Наступні проводки, що відносяться до цієї операції, можуть бути введені аналогічним образом чи шляхом копіювання інформації з наявної проводки.