Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Введення в SNMP

Стандартизовані елементи системи управління

При формалізації схеми «менеджер-агент» можуть бути стандартизовані такі аспекти її функціонування:

· Протокол взаємодії агента та менеджера;

· Інтерфейс «агент - керований ресурс»;

· Інтерфейс «агент - модель керованого ресурсу»;

· Інтерфейс «менеджер - модель керованого ресурсу»;

· Довідкова система про наявність та місцезнаходження агентів і менеджерів, що спрощує побудову розподіленої системи управління;

· Мова опису моделей керованих ресурсів, тобто мова опису MIB;

· Схема успадкування класів моделей об'єктів (дерево успадкування), яка дозволяє будувати моделі нових об'єктів на основі моделей більш загальних об'єктів, наприклад, моделі маршрутизаторів на основі моделі узагальненого комунікаційного пристрою;

· Схема ієрархічних відносин моделей керованих об'єктів (дерево включення), яка дозволяє відобразити взаємини між окремими елементами реальної системи, наприклад, приналежність модулів комутації певного комутатора або окремих комутаторів і концентраторів певної підмережі.

Існуючі стандарти на системи управління відрізняються тим, що в них може бути стандартизовані не всі перераховані вище аспекти схеми «менеджер - агент». У стандартах систем управління як мінімум стандартизуется деякий спосіб формального опису моделей керованих об'єктів, а також визначається протокол взаємодії між менеджером і агентом.

Сьогодні на практиці застосовуються два сімейства стандартів управління мережами - стандарти Internet, побудовані на основі протоколу SNMP (Simple Network Management Protocol), та міжнародні стандарти ISO / ITU-T, що використовують як протокол взаємодії агентів і менеджерів протокол CMIP (Common Management Information Protocol) . Стандарти систем управління, заснованих на протоколі SNMP, формалізують мінімум аспектів системи управління, а стандарти ISO / ITU-T - максимум аспектів, як і більшість стандартів, розроблених ITU-T. Традиційно, в локальних і корпоративних мережах застосовуються в основному системи управління на основі SNMP, а стандарти ISO / ITU-T і протокол CMIP знаходять застосування в телекомунікаційних мережах.

Для успішного адміністрування мережі необхідно знати стан кожного її елемента з можливістю змінювати параметри його функціонування. Зазвичай мережа складається з пристроїв різних виробників і управляти нею було б нелегким завданням якби кожне з мережевих пристроїв розуміло тільки свою систему команд.

Тому виникла необхідність у створенні єдиної мови управління мережевими ресурсами, яку би розуміли всі пристрої, і якій, в силу цього, використовувала б усі пакети управління мережею для взаємодії з конкретними пристроями.

Подібною мовою стала SNMP ‒ Simple Network Management Protocol. SNMP (англ. Simple Network Management Protocol - простий протокол мережевого управління) ‒ стандартний інтернет-протокол для управління пристроями в IP-мережах на основі архітектур UDP / TCP. До підтримуючих SNMP пристроїв відносяться маршрутизатори, комутатори, сервери, робочі станції, принтери, модемні стійки та інші. Протокол зазвичай використовується в системах мережного управління для контролю підключених до мережі пристроїв на предмет умов, які вимагають уваги адміністратора. SNMP визначений Інженерною радою інтернету (IETF) як компонент TCP / IP. Він складається з набору стандартів для мережевого управління, включаючи протокол прикладного рівня, схему баз даних і набір об'єктів даних.

SNMP надає дані для управління у вигляді змінних, що описують конфігурацію керованої системи. Ці змінні можуть бути запитані (а іноді і задані) керуючими додатками.

Розроблений для систем, орієнтованих під операційну систему UNIX, він став фактично загальноприйнятим стандартом мережевих систем управління та підтримується переважною більшістю виробників мережевого устаткування в своїх продуктах.

В силу своєї назви - Простий Протокол Мережевого Управління - основним завданням при його розробці було домогтися максимальної простоти його реалізації.

У результаті виник протокол, що включає мінімальний набір команд, проте дозволяє виконувати практично весь спектр завдань управління мережевими пристроями - від отримання інформації про місцезнаходження конкретного пристрою, до можливості виробляти його тестування.


Читайте також:

 1. I. Введення в розробку програмного забезпечення
 2. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
 3. Аналіз факторів і причин відхилень від плану введення виробничих потужностей і основних фондів
 4. ВВЕДЕННЯ
 5. Введення
 6. Введення
 7. Введення
 8. Введення
 9. Введення в дію об’єктів інвестування.
 10. Введення в кольорознавство
 11. Введення даних
Переглядів: 505

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Платформенний підхід | Стандарти систем управління на основі протоколу SNMP

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.