Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Введення

Сучасний етап розвитку людства характеризується зміною техніко-економічного базису суспільства, фундаментом якого стають інформатика, енергетика, транспорт і зв'язок. Правильна побудова комунікаційних систем і мереж забезпечує оптимальний рух інформації і матеріальних цінностей.

Історія розвитку електрозв'язку починається із створення в 1800 р. італійцем А. Вольта хімічного джерела струму, що послужило базою розробки в 1809 р. і створення в Мюнхені електрохімічного телеграфу. Вдосконалення останнього російським ученим П. Л. Шиллінгом дозволило в 1832 р. продемонструвати перший електромагнітний телеграф.

Революцією в електрозв'язку було створення телеграфної азбуки, в якій букви і цифри передавалися комбінаціями електричних "крапок" і "тире". На її базі були побудовані перші телеграфні лінії: у 1841 р. між Зимовим палацом і Головним штабом в Петербурзі, в 1844 р. — між Вашингтоном і балтімором.

У 1866 р. здійснена прокладка кабелю через Атлантичний океан, що поклала початок міжнародної мережі зв'язку.

Народження телеграфу стимулювало створення телефону. Вже в 1837 р. проводяться перші досліди по передачі мови за допомогою електрики, але тільки в 1876 р. з'явився перший патент американця А. Г. Белла на діючий телефон. Перші передачі мови здійснювалися по телеграфних лініях. Спеціальна двопровідна лінія для передачі мови була побудована між Петербургом і Москвою тільки в 1898 р.

Необхідність з'єднання абонента телефонним зв'язком привела до створення спеціальних станцій в Москві, Петербурзі, Одесі.

Швидке зростання числа абонентів мережі сприяло розробці автоматичних телефонних станцій, що відрізняються не тільки місткістю, але і принципами комутації: довготривалої або оперативної, з комутацією каналів, повідомлень або пакетів повідомлень.

Принципи, використовувані в телефонних станціях комутації, застосовуються і для комутації телеграфних повідомлень (абонентський телеграф або телекс).

Кажучи про різні види електрозв'язку, слід сказати про основну проблему каналів. Найбільш надійні і якісні канали — дротяні, утворені на базі дротяних або кабельних ліній. Велика вартість останніх привела до створення багатоканальних систем передачі, що забезпечують по одному фізичному ланцюгу передачу великого числа телеграфних повідомлень.

Поштовхом до розвитку як телеграфної, так і телефонної мережі з'явився винахід часового і частотного ущільнення ліній зв'язку, що істотно підвищувало ефективність їх використання. Були створені шесті- і дев'ятиканальні апарати Бодо з тимчасовим ущільненням і трьохканальні телеграфні системи з частотним ущільненням. Принципи роботи цих систем були використані при розробці систем вищого рівня ущільнення.

Вже в кінці минулого сторіччя дроти телеграфних і телефонних мереж опоясали Землю. Проте дротяний зв'язок не міг задовольнити потреби мореплавців, транспортників і ін.

Перша публічна демонстрація пристрою для прийому електромагнітних хвиль, проведена в 1895 р. російським ученим А.С. Поповим, поклала початок розвитку радіозв'язку. Практичне використання нового засобу зв'язку було реалізовано в 1900 р. при знятті з каменів броненосця "Генерал-адмірал Апраксин" і при порятунку рибаків, віднесених в море.

Поява радіоканалу з'явилася основою створення нового виду електрозв'язку, звукового мовлення, що одержало назву. Перші радіомовні програми в СРСР були передані в 1922 р. По радіоканалах після перетворення можна передавати сигнали всіх видів електрозв'язку.

Телевізійне віщання як вид електрозв'язку з'явилося на початку XX в.

Основою телевізійної системи є електронно-променева трубка, запропонована в 1905 р. російським ученим Би. Л. Розінгом. Роботи проф. С. І. Катаєва, П. В. Шмакова, Фарневанта, В. Зворікина дозволили реалізувати високоякісне телебачення. Разом з телебаченням, що забезпечує передачу рухливих зображень, продовжував розвиватися зв'язок, факсиміле, що забезпечує передачу нерухомих зображень. (Перший зв'язок факсиміле між Петербургом і Москвою був організований в 1866 — 1868 рр.).

Нові види електрозв'язку — передача даних, телефакс, відеотелефонний зв'язок — є різновидом відповідно телеграфному, телевізійному і факсимільному зв'язку. Вони з'явилися у середині нашого століття і забезпечують:

· передачу даних — обмін інформацією між ЕОМ;

· відеотелефонний зв'язок — передачу рухливих зображень у супроводі звуку;

· телефакс — передачу документів способом, факсиміле, по каналах телефонної мережі.

Всі види електрозв'язку, що забезпечують передачу нерухомих зображень або текстової інформації, одержали назву системи документального електрозв'язку. Їх можна умовно розділити на чотири групи: дві групи призначені для передачі оптичних повідомлень, нерухомих і рухливих зображень, одна — для передачі звукових повідомлень і ще одна — для передачі повідомлень між ЕОМ.

Передача повідомлень масового призначення · Передача даних (дискретні повідомлення)
· Телеграфний зв'язок (дискретні повідомлення)
· Зв'язок, факсиміле
· Передача газет
Передача документальних повідомлень · Відеотелефонний зв'язок
· Телевізійне віщання
· Телефонний зв'язок
· Звукове віщання

Передача повідомлень індивідуального призначення

Розглянуті основні групи електрозв'язку охоплюють далеко не всі види її використання в сучасному житті. Деякі додаткові області спеціального застосування електрозв'язку будуть розглянуті у відповідних розділах підручника.

На закінчення слід сказати, що всі види електрозв'язку не конкурують, а доповнюють один одного, задовольняючи різні потреби людини в передачі повідомлень, дозволяючи вибрати найбільш зручний і економічно доцільний спосіб передачі повідомлення у кожному конкретному випадку.


Читайте також:

  1. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  2. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
  3. Аналіз факторів і причин відхилень від плану введення виробничих потужностей і основних фондів
  4. Введення
  5. Введення
  6. ВВЕДЕННЯ
  7. Введення
  8. Введення
  9. Введення в SNMP
  10. ВВЕДЕННЯ В БЕЗПЕКУ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
  11. Введення в дію об’єктів інвестування.




Переглядів: 755

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Фізична сутність та математичне представлення сигналів та завад в телекомунікаційних системах | ІНФОРМАЦІЯ, ПОВІДОМЛЕННЯ, КОДУВАННЯ, СИГНАЛИ ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.