Розрахунок величини об’єднаної проби продукції, що надійшла різними видами транспорту, у різних видах тари на зберігання у стаціонарне сховище
Для контролю якості продукції, правильності пакування і маркування на відповідність вимогам стандарту з різних місць відбирають вибірки. Якість плодоовочевої продукції оцінюють за результатами оцінювання вибірки. З вибірки відбирають точкові проби загальною масою не менше 10 %. З відібраних точкових проб складають об’єднану пробу, яку зважують, оглядають і сортують на фракції за показниками, встановленими в даному стандарті. Кожну фракцію зважують і результати наводять у відсотках щодо маси об’єднаної проби.
Правила приймання кожної окремої сировини, методи відбирання і готування проб різняться і конкретно для даного виду плодоовочевої продукції наведені у відповідному державному стандарті у розділах «ПРАВИЛА ПРИЙМАННЯ» і «МЕТОДИ КОНТРОЛЮВАННЯ».
Згідно отриманого завдання на курсову роботу (див. дод. 1) і відповідного нормативного документу (ДСТУ чи ГОСТ) у розділі наводять вимоги до відбору проб за відповідним стандартом і всі основні розрахунки величини об’єднаної проби.
Висновок в кінці підрозділу бажано оформити у такому порядку:
· вид плодів, овочів −
· вид транспортування та зберігання −
· місткість однієї автомашини або вагона, т −
· кількість пакувальних одиниць у транспортному засобі −
· місткість однієї пакувальної одиниці, кг −
· величина вибірки −
· маса однієї точкової проби, кг −
· кількість точкових проб, шт. −
· маса об’єднаної проби, кг −
· кількість одиниць транспортного засобу , шт. −
· загальна маса плодоовочевої сировини, що надійшла на зберігання до сховища, т −