Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Тема 6. Багатоплановість інших фотожанрів

Зйомка спортивних сюжетів та ї особливості. Зйомка в приміщеннях та на відкритих майданчиках, стадіонах, в басейнах і т. і. Зйомки спортсменів у момент руху. Різновиди спортивних змагань та вимоги до зйомки в цих обставинах. Вимоги до фотообладнання при виконанні спортивних фотозйомок.

Зйомка театральних вистав, концертів, інших розважальних програм.

Вимоги до застосування фотообладнання для зйомочного процесу та можливості технології виконання такого виду фотографій.

Інші напрямки використання фотографії у сучасному суспільстві.

Організація фотовиставок-конкурсів як звітів майстрів фотографії про свою діяльність, так і обмін досвідом з іншими митцями й фотоаматорами щодо виконаних для конкурсу фоторобіт.

Спортивна зйомка - це зображення спортсмена чи групи спортсменів у русі, у дії, у боротьбі. Такі знімки повинні бути динамічними, показувати учасників змагань у виразних, красивих фазах руху. Тому фотограф повинен добре знати правила і техніку виду спорту, який він знімає.

Найпрактичніше використовувати цифрові камери. Так само для таких зйомок підходять усі малоформатні апарати. Сучасні фотоапарати дозволяють використовувати дуже короткі витримки- 1/4000сек і менші.

Нормальний об'єктив обмежує можливості фотографа, так як приходиться близько підходити до спортсмена, що не завжди можливо. Для зйомки здалеку необхідний довгофокусний об'єктив. Для зйомки змагань у приміщенні зручний ширококутний об'єктив.

Говорячи про театральну зйомку, мається на увазі фотографування будь-яких постановок: театрального і циркових, балету, музичних концертів, а також виступів вуличних артистів.

Як правило, класичні театральні постановки, такі як опера, балет і драматичні спектаклі, проходять при неяскравому чи цілком сутінковому висвітленні. У цьому випадку основним помічником фотографа для зйомки в театрі є штатив. Ні в якому разі не потрібно користатися бліцами в глядачевій залі, тому що яскравими спалахами ви зруйнуєте ефектне театральне світло.

Знімаючи в театрі, потрібно мати високочутливу плівку чи цифрову камеру, де можна виставити високі значення чутливості. Для театральної зйомки найбільш придатними вважаються значення ISO 400 чи 800, а іноді навіть більше.

Найзручніший об'єктив — це світлосильний телевик-зум 80–200 мм.

Деякі фотографи мають спеціальні шумопоглинальні бокси для зйомок музичних постановок : опер і балетів.

У театрі завжди складне світло, іноді здається, що воно надто яскраве, але око, що звикло до темряви, часто помиляється, тому скористайтеся камерою з крапковим виміром. Театральна зйомка — це класичний випадок застосування виміру експозиції по точці. Театральне світло саме по собі створює простір, і руйнувати його спалахом безглуздо і нерозумно.

На дискотеках чи клубних танцмайданчиках можна користатися спалахом, і тому можливості фотографа відразу розширюються. Спробуйте поставити настроювання спалаху на режим rear чи slow, у цьому випадку спалах включається по задній шторці і можна знімати на довгих витримках.

Популярним стало у сучасному суспільстві використання фотографій рекламними агентствами зображень з фотобанків. Тому існують і фотографи, які знімають виключно для фотобанків.


Читайте також:

 1. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
 2. Аверсивную терапію використовують, як правило, при лікуванні алкоголізму, нікотиновій залежності і деяких інших захворювань.
 3. Амортизація інших необоротних матеріальних активів
 4. Аудит основних та інших необоротних активів
 5. Валентність — це здатність атомів одного елемента сполу­чатися з певним числом атомів інших елементів під час утворення хімічних сполук.
 6. Взаємозв’язок з освітніми системами інших країн, відповідність вищої освіти України світовому рівню.
 7. Видача працівникам спецодягу, спецвзуття, інших засобів індивідуального захисту
 8. Види злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина та їх загальна характеристика.
 9. Види податків та інших обов’язкових платежів
 10. Використання посилань на комірки інших аркушів
 11. ВИМОГИ ДО ОГОРОДЖЕНЬ ТА ІНШИХ ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ
 12. Від інших форм об'єднань людей держава відрізняється тим, що
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Репортаж і наука | Вологість тощо.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.