Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Правовідносини в аграрно-виробничих та інших агропромислових утвореннях.

Правовідносини в аграрно-виробничих утвореннях розмежовуються залежно від видів, статусу і завдань, що стоять перед ними.

Особливістю таких правовідносин є те, що вони складаються, головним чином, на підставі й через застосування локальних правових актів - положень (статутів) утворень, норм укладених угод, які визначають суб'єктивні права та юридичні обов'язки даних утворень.

Провідне місце серед аграрно-виробничих утворень в АПК України посідають агрокомбінати. Суб'єктивні права і юридичні обов'язки агрокомбінату відображаються у правовідносинах, що складаються у галузях планування, капітального будівництва, матеріально-технічного забезпечення, фінансів, кредиту тощо. Особливістю регулювання наведених вище суспільних відносин є те, що правові норми Положення про агрокомбінат мають головним чином, силу імперативних правових норм, виконання яких є обов'язковим для органів управління агрокомбінату та господарств-учасників комбінату.

Особливі правовідносини виникають ваграрно-торговельних об'єднаннях.Вони являють собою єдине в юридичному розумінні підприємство, що утворюється на базі заготівельних, транспортних, торговельних та інших виробничих підрозділів, створених із метою покращення постачання населення сільськогосподарською продукцією.

Правовідносини, що виникають усередині такого утворення, також є виключно владно-управлінськими, оскільки всі сільськогосподарські, транспортні формування (в минулому самостійні юридичні особи, господарства тощо) аграрно-торгівельному підприємстві стають його структурними виробничими підрозділами.

В аграрних асоціаціях суспільні відносини між їх учасниками регулюються на підставі положень (статутів), а також договорів про сумісну діяльність. В них складаються правовідносини (як внутрішні, так і зовнішні), що мають виключно цивільно-правовий характер.

Одним із різновидів асоціації є господарська асоціація. Вона може мати дві форми: перша - у вигляді створення юридичної особи, з її статутом, апаратом управління тощо, і друга - у вигляді багатостороннього договору.

Саме тому в господарській організації (як юридичній особі) поручізправовідносинами цивільно-правового характеру існуватимуть також владно-управлінські і трудові правовідносини. Тоді як в господарській асоціації, яка діє на основі багатостороннього договору, навпаки, складатимуться правовідносини , виключно цивільно-правового характеру.

Зі створенням агроконсорціумів можуть виникати два основні різновиди правовідносин, кожен з яких залежить від юридичного оформлення агроконсорціуму. Аналогічно як і в асоціаціях, у разі оформлення агроконсорціуму як юридичної особи, в ньому поряд із виробничо-господарськими і цивільними правовідносинами складаються також правовідносини владно-управлінського та трудового характеру. Якщо ж агроконсорціум оформлено у формі договору, то відповідно до правової природи регулювання цих відносин вони мають кваліфікуватися виключно як цивільно-правові.



Читайте також:

  1. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
  2. Аверсивную терапію використовують, як правило, при лікуванні алкоголізму, нікотиновій залежності і деяких інших захворювань.
  3. Адміністративні правовідносини
  4. Амортизація інших необоротних матеріальних активів
  5. Аудит основних та інших необоротних активів
  6. Банківські правовідносини
  7. Банківські правовідносини мають такі самі характерні риси, що властиві усім видам правовідносин, але в них є і свої специфічні ознаки.
  8. Бюджетні правовідносини: об’єкти, суб’єкти, норми бюджетного права
  9. Валентність — це здатність атомів одного елемента сполу­чатися з певним числом атомів інших елементів під час утворення хімічних сполук.
  10. Взаємозв’язок з освітніми системами інших країн, відповідність вищої освіти України світовому рівню.
  11. Видача працівникам спецодягу, спецвзуття, інших засобів індивідуального захисту
  12. Види злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина та їх загальна характеристика.




Переглядів: 1098

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Види і структура внутрішніх правовідносин у приватних аграрних підприємствах кооперативного і корпоративного типів. | Особливості правового статусу суб'єктів аграрного господарювання.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.