Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Підрядно-орендні утворення як форми організації праці в аграрних підприємствах.

На сучасному етапі розвитку сільськогосподарських підприємств основною формою організації праці став підряд.

Суть колективного підряду полягає в тому, що трудовий колектив укладає з керівництвом підприємства договір, за яким зобов’язується виробити певну кількість сільськогосподарської продукції, а господарство гарантує йому створення умов для успішного вирішення цього завдання, своєчасне надання виробничих ресурсів і оплату праці за одержану продукцію за заздалегідь установленими розцінками і у передбаченому договором порядку.

Серед організаційних форм колективного підряду значного розвитку набув орендний підряд, за якого колективові передають в оренду землю, виробничі приміщення, техніку та інші основні фонди, необхідні для виконання договірних зобов’язань. Відтворення цих фондів колектив забезпечує за рахунок власних засобів.

На орендному підряді можуть працювати окремі працівники господарства, їх групи, цілі колективи підрозділів. При цьому підрозділи або окремі працівники, які працюють на орендному підряді, можуть залишатися у складі господарства, зберігаючи трудові відносини з ним, але користуючись водночас господарською і фінансовою самостійністю.

Рішення про перехід на внутрішньогосподарський орендний підряд приймається загальними зборами колективу структурного підрозділу. За їх дорученням керівник підрозділу укладає з адміністрацією підприємства відповідний договір.

Перехід підрозділу на внутрішньогосподарський орендний підряд оформляється наказом директора державного сільськогосподарського підприємства або рішенням правління колективного сільськогосподарського підприємства. Одночасно складається і підписується акт, за яким орендному колективові передаються приміщення, обладнання та інше майно, необхідне для господарсько-виробничої діяльності.

У разі, якщо на внутрішньогосподарську оренду переходять усі структурні підрозділи господарства, вищим органом управління орендних колективі стають загальні збори орендарів, які для керівництва поточними справами обирають правління (раду).

Особливість правового становища підрядно-орендних колективів у сільському господарстві полягає в наступному:

1. вони формуються на основі договірних відносин із аграрними підприємствами і здійснюються свою практичну діяльність як структурні підрозділи останніх із певною господарською самостійністю;

2. підрядно-орендні колективи самостійно вирішують усі питання організації та режиму праці (з урахуванням зобов’язань за договором), визначають чисельність працівників, форми й систему оплати праці;

3. їх трудова діяльність повинна бути узгоджена за виробничою технологією, розпорядком робочого дня з роботою всього колективу сільськогосподарського підприємства;

4. організації праці починається з формування підрядних колективів на суто добровільній основі;

5. вступаючи до орендно-підрядного колективу, його працівники мають право на переважне виконання обраної ними постійної роботи відповідно до своєї спеціальності та кваліфікації;

6. з урахуванням специфіки умов праці в сільському господарстві, зумовлених сезонністю виробництва та залежністю від природно-кліматичних умов, в орендно-підрядних утвореннях розробляються й успішно застосовується гнучкий режим робочого часу, при якому затрати праці повинні здійснюватися у строки, що їх диктують погода, земля, досвід і практика.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  2. IV. Закономірності структурно-функціональної організації спинного мозку
  3. PR-відділ організації: переваги і недоліки
  4. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  5. V Такі негативні особистісні утворення, як самовпевненість і нерозвиненість автономії та ініціативи, обумовлюють неадаптивне старіння людини.
  6. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  7. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  8. Автоматизовані форми та системи обліку.
  9. Автономні утворення у зарубіжних державах
  10. АГЕНТ З ОРГАНІЗАЦІЇ ОБСЛУГОВУВАННЯ АВІАПЕРЕВЕЗЕНЬ
  11. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  12. Адаптація працівників.




Переглядів: 759

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правові форми організації праці в аграрних підприємствах. | Робочий час і час відпочинку працівників сільського господарства.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.