Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Договір оренди державного та комунального майна

Правове регулювання договору оренди державного та комунального майна. Відносинам оренди державного та комунального майна присвячений спеціальний акт законодавства – Закон України від 10.04.1992 р. «Про оренду державного та комунального майна» (в редакції Закону від 14.03.1995 р.), а також численні підзаконні нормативні акти.

Поняття оренди державного та комунального майна. Згідно зі ст. 2 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Договір лізингу

Правове регулювання договору лізингу. Основними нормативними актами в сфері регулювання лізингових відносин є ГК України (ст. 292), ЦК України (§ 6 гл. 58), Закон України від 16.12.1997 р. «Про фінансовий лізинг» (в редакції Закону від 11.12.2003 р.), Закон України від 28.12.1994 р. «Про оподаткування прибутку підприємств». Крім того, оскільки операції фінансового лізингу вважають фінансовими послугами, на них поширюються вимоги Закону України від 12.07.2001 р. «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» і відповідних підзаконних нормативних актів. Крім того, лізингові відносини, що складаються під час морських перевезень, регулюються спеціальним нормативним актом – Кодексом торговельного мореплавства України (глава 2 розділу VI).

Поняття договору лізингу. Загальне визначення лізингу подано у ст. 292 ГК України, згідно з якоюлізингом вважається господарська діяльність, спрямована на інвестування власних чи залучених фінансових коштів, яка полягає в наданні за договором лізингу однією стороною (лізингодавцем) у виключне користування другій стороні (лізингоодержувачу) на визначений строк майна, що належить лізингодавцю або набувається ним у власність (господарське відання) за дорученням чи погодженням лізингоодержувача у відповідного постачальника (продавця) майна, за умови сплати лізингоодержувачем періодичних лізингових платежів. Фактично це визначення відтворене у ст. 806 ЦК України, який, щоправда, називає передачу у лізинг майна, шо належить лізингодавцю, «прямим», а майна, що спеціально придбавається для передачі у лізинг відомому лізингоодержувачу – «непрямим» лізингом, по суті чітко виділяючи ці два види лізингу.

На відміну від прямого лізингу, відносини непрямого лізингу регулюються, крім загальних положень зазначених вище нормативних актів, актом спеціальним – Законом України «Про фінансовий лізинг», згідно з яким він називається, відповідно, «фінансовим лізингом». Згідно зі ст. 1 цього Закону за договором фінансовоголізингу лізингодавець зобов’язується набути у власність річ у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов і передати її у користування лізингоодержувачу на визначений строк не менше одного року за встановлену плату (лізингові платежі).


Читайте також:

  1. Автоматизована система ведення державного земельного кадастру
  2. Амстердамський Договір
  3. Аналіз майна підприємства.
  4. Аналіз майна підприємства.
  5. Аналіз складу майна та джерел його утворення.
  6. Аналіз структури майна та динаміки джерел його формування
  7. Апарат державного управління як система органів виконавчої влади.
  8. Аргументи на користь і проти державного регулювання аграрної сфери
  9. Арешт майна
  10. Аудиторська оцінка вартості об'єктів приватизації та оренди.
  11. Б. Витребування майна з чужого незаконного володіння.
  12. Берестейський мирний договір УНР з державами німецько-австрійського блоку. Падіння радянської влади в Україні




Переглядів: 796

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Договори про передачу майна в користування | Договір комерційної концесії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.029 сек.