Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Теоретичні відомості

1.Комплексними називають добрива, які містять у різному співвідношенні та кількості два-три і більше елементів живлення: азоту, фосфору, калію, мікроелементів. У цих добривах менше баластних речовин, ніж у простих, сума діючих речовин дуже висока - від 30 до 70%. Елементи живлення знаходяться переважно у водорозчинній легкодоступній рослинам формі.

Промисловість випускає повні комплексні добрива (містять NPK) (нітрофоска, нітроамофоска), неповні (містять два поживних елементи - переважно NP (амофос, нітрофос, нітроамофос), а також рідкі комплексні добрива, які можуть бути як повними, так і неповними та пресовані - найчастіше фосфорно-калійні.

Залежно від способу отримання комплексні добрива можна поділяти на три основні види:

- складні, виготовляють в єдиному технологічному циклі в результаті хімічної взаємодії вихідних компонентів. У кожній молекулі або гранулі цього добрива два і більше поживних елементи. Складні добрива містять кілька поживних елементів у складі однієї хімічної сполуки: амофос (NH4H2PO4), діамофос (NH4)2HPO4, калійна селітра (KNO3) та інші.

- складно-змішані одержують «мокрим методом», змішуванням порошкоподібних односторонніх добрив із наступним або одночасним введенням у суміш аміак атів, різних кислот та інших азото- і фосфоровмісних сполук, а також аміаку, порід і води. До складно-змішаних, або комбінованих, добрив відносять комплексні добрива, які отримують в єдиному технологічному циклі і які містять два або три основних елементи живлення в одній гранулі: нітрофос, нітрофоска, нітроамофос, нітроамофоска, пресовані фосфорно-калійні добрива, рідкі комплексні добрива (РКД) та ін.

- змішані, виробляють механічним змішуванням двох і більше простих добрив у гранульованому та порошкоподібному вигляді. Для виготовлення таких добрив розроблені схеми змішувань. Перевагою змішаних добрив над складними і складно-змішаними, які мають постійний склад, є те, що під час їх виготовлення можна змінювати, залежно від потреби, вміст того чи іншого елементу живлення.

Рідкі комплексні добрива, виготовляють способами розведення рідких і твердих мінеральних добрив.

Переваги комплексних добрив наступні:

- в одній гранулі міститься два і більше елементів мінерального живлення, що забезпечує їх високу позиційну доступність рослинам;

- висока якість грануляції, рівномірність внесення;

- містять водорозчинні легкодоступні рослинам сполуки елементів мінерального живлення;

- концентровані, містять менше баластних сполук, можливе застосування в умовах недостатнього зволоження;

- випускаються різних марок із широким спектром використання на всіх типах грунтів і для забезпечення фізіологічних особливостей різних сільськогосподарських культур;

- забезпечують сталу врожайність, поліпшену якість та екологічність продукції, яку можна застосовувати для дитячого і дієтичного харчування;

- забезпечують зниження витрат на транспортування, зберігання та використання.

Амофос (NH4H2PO4) - складне неповне комплексне добриво, яке містить 10-11% азоту і 47-48,5% фосфору, переважно у водорозчинній формі. Випускається у гранульованому вигляді. Завдяки присутності азоту, за ефективністю переважає суперфосфат.

Нітрофоска сульфатна Ca(H2PO4)2×H2O, CaHPO4×2H2O, NH4NO3, NH4Cl, KCl, KNO3, CaSO4×2H2O, NH4H2PO4. Містить по 12% N, P і K. Випускається в гранульованому вигляді і має добрі фізичні властивості для внесення.

У сучасному сільському господарстві намітилась тенденція використання комплексних добрив, які збагачуються мікроелементами.

Комплексні добрива доцільніше вносити під передпосівні роботи, під час посіву та у підживлення.

Рідкі комплексні добрива (РКД)– це розчин поживних речовин, до складу яких входять 2-3 основні елементи живлення у водорозчинній формі.

Для виробництва РКД потрібно аміак зв’язувати фосфорною кислотою з додаванням хлористого або сірчанистого калію, сечовини або аміачної селітри. Вміст поживних елементів коливається від 25 до 36%. Співвідношення елементів різне, найчастіше використовують 1-1-1.

Для збільшення концентрації поживних речовин понад 30% випадає осад. Для збільшення концентрації в РКД додають глину або подвійний суперфосфат. У разі застосування РКД можна механізувати трудомісткі процеси, використовувати для внесення та зберігання будь-як тару. Простота внесення і безпечність у використанні роблять ці добрива перспективними і цінними.


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  4. Активне управління інвестиційним портфелем - теоретичні основи.
  5. Білковий обмін: загальні відомості
  6. Біографічні відомості
  7. Боротьба з проявами національної самосвідомості
  8. Вальниці ковзання. Загальні відомості
  9. Види правосвідомості
  10. Виникнення і розвиток свідомості у людини.
  11. Виникнення людської свідомості. Мова і свідомість.
  12. Від них необхідні відомості, документацію і пояснення з питань охоро1




Переглядів: 504

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Література | Мікродобрива та їх викрстання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.