Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Теоретичні відомості

Агрохімічна паспортизація є важливою складовою моніторингу грунтів на землях сільськогосподарського призначення і її проводять з метою своєчасного виявлення змін якісного стану грунтів, їх оцінки, відвернення наслідків негативних процесів, розроблення науково обґрунтованих систем землеробства й агротехнологій.

Згідно з Указом Президента України від 2 грудня 1995 року «Про соціальну агрохімічну паспортизацію земель сільськогосподарського призначення» її проведення покладено на регіональні центри «Облдержродючість». Агрохімічній паспортизації підлягають кожне поле, кожна ділянка, незалежно від того, кому вони належать.

Законом України від 19 червня 2003 року»Про охорону земель» дані агрохімічної паспортизації земель передбачено використовувати в процесі регулювання земельних відносин, проведення грошової оцінки земельних ділянок, визначення розмірів плати за землю, а також для аналізу динаміки родючості грунтів.

Законом України від 19 червня 2003 року «Про державний котроль за використанням і охороною земель» за результатами агрохімічної паспортизації передбачається створення національного, регіонального та місцевого банків даних про стан земель сільськогосподарського призначення з метою виявлення та узагальнення тенденцій та характеру змін показників родючості грунтів, їх забруднення залишковими кількостями пестицидів, агрохімікатів, солями важких металів, радіонуклідами тощо.

Крім того, Законом України від 18 жовтня 2005 року «Про основні засади державної аграрної політики на період до 2015 року» одним із шляхів реалізації основних пріоритетів державної аграрної політики у розвитку земельних відносин та системи моніторингу грунтів, визначено агрохімічну паспортизацію земель сільськогосподарського призначення.

Комплекс робіт, пов’язаних з агрохімічною паспортизацією сільськогосподарських угідь (польові та аналітичні дослідження, збір та опрацювання даних щодо агрохімічного та радіолого-токсикологічного обстеження земель, створення регіональних інформаційних банків даних якісного стану грунтів) безпоредньо виконують регіональні центри «Облдержродючість». Організацію та науково-методичне забезпечення проведення агрохімічної паспортизації грунтів здійснює «Центрдержродючість».

Починаючи з 1965 року до 2015 року, проведено десять турів агрохімічного обстеження (один тур – за п’ять років). Агрохімічна паспортизація орних земель проводиться в обов’язковому порядку раз у 5 років, сіножатей, пасовищ, і багаторічних насаджень – через кожні 5-10 років, а в окремих випадках, наприклад при зміні власника, обстеження проводять незалежно від строку проведення попереднього.

Дані агрохімічної паспортизації земельних ділянок надаються у вигляді агрохімічного паспорта, який містиь повну агрохімічну й екологічну характеристику земельної ділянки, в ньому також виведена оцінка родючості грунтів у балах, яка повинна служити основним показником при вартісній оцінці земель. У паспорті відмічають зміни показників родючості грунту, що сталися між турами паспортизації внаслідок господарювання, що забов’язує землевласників і землекористувачів зберігати та примножувати родючість землі. Матеріали агрохімічного обстеження грунтів використовуються як для складання агрохімічних паспортів земельних ділянок, полів, агрохімічних картограм, так і для балансових розрахунків гумусу, основних поживних макро- і мікроелементів та реалізації державної політики щодо охорони та раціонального використання грунтів.

Без урахування цих показників неможливо вирішувати такі питання, як раціональне використання добрив, визначення площ, що підлягають вапнуванню або гіпсуванню, потреба у хімічних меліорантах, створення спеціальних сировинних зон вирощування сільськогосподарських культур для виробництва продуктів дитячого та дієтичного харчування, паювання земель, проведення грошової оцінки землі і диференціації податку з неї.

Нині, коли в Україні продовжується реформування земельних відносин, кожен землевласник повинен мати повну агрохімічну й екологічну характеристику свого поля або земельної ділянки з метою раціонального використання та відтворення її родючості.

Протягом 2011-2015 років при проведенні регіональними центрами «Облдержроючість»агрохімічної паспортизації земель передбачається:

- агрохімічне обстеження здійснити на площі понад 25,3 млн.га;

- відібрати понад 2,6 млн. грунтових проб;

- виконати понад 12,5 млн. аналізів щодо визначення якісних показників родючості та забруднення грунтів;

- виготовити агрохімічні картограми на площу понад 25,3 млн.га;

- виготовити та видати землекористувачам або землевласникам понад 460 тис. агрохімічних паспортів полів, земельних ділянок.

 

1. Еталонним грунтомза вмістом гумусу приймають грунт, що містить в орному шарі 6,2 % гумусу (якісна оцінка 100 балів). Це відповідає запасам 500 т/га органічної речовини в 0-100 см шарі чорноземів звичайних середньогумусних важкосуглинкових і легкоглинистих, а також чорноземів типових середньогумусних середньосуглинкових.

За вмістом поживних елементів за еталонний (100 балів) приймають грунт, що має в орному шарі високий вміст: легкогідролізованого азоту -225 мг/кг (за Корнфілдом); рухомого фосфору - 176 мг/кг (за Чиріковим); обмінного калію - 151 мг/кг ґрунту (за Чиріковим) та мікроелементів -бору 1,5 мг/кг, молібдену - 0,15 мг/кг, марганцю -30 мг/кг, кобальту - 10 мг/кг, міді - 1,5 мг/кг, цинку - 1,5 мг/кг ґрунту.


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  4. Активне управління інвестиційним портфелем - теоретичні основи.
  5. Білковий обмін: загальні відомості
  6. Біографічні відомості
  7. Боротьба з проявами національної самосвідомості
  8. Вальниці ковзання. Загальні відомості
  9. Види правосвідомості
  10. Виникнення і розвиток свідомості у людини.
  11. Виникнення людської свідомості. Мова і свідомість.
  12. Від них необхідні відомості, документацію і пояснення з питань охоро1




Переглядів: 430

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Література | Проведення агрохімічної оцінки ґрунту поля або земельної ділянки. Бонітування.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.