Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Операції і послуги КБ

Основи організації та особливості діяльності КБ

КБ створюються відповідно до Законів України “Про банки і банківську діяльність”, “Про господарські товариства” , “Про цінні папери і фондову біржу”, “Про підприємництво”, інших законодавчих актів України. Банк вважається створеним і набуває статусу юридичної особи з моменту його реєстрації в НБУ. Засновники – вітчизняні та іноземні юридичні та фізичні особи за винятком Рад народних депутатів та інших виконавчих органів влади, політичних та профспілкових організацій, спілок, партій, громадських фондів. Не можуть: військовослужбовці, посадові особи органів суду, прокуратури, держбезпеки, внутрішніх справ, держарбітражу, посадові особи органів держ. влади та управління. За діючим положенням (від 31 січня 1998 р.) мінімальний рівень статутного фонду КБ, створеного з участю національного капіталу, повинен відповідати сумі, еквівалентній 1 млн. євро. Якщо це СП і частка іноземного капіталу 50 % і більше – 5 млн. євро, 100% - 10 млн. євро. Для реєстрації орган управління КБ подає до регіонального управління (РУ) НБУ пакет необхідних документів. Рішення про створення КБ приймає комісія з питань нагляду і регулювання діяльності банків – КБ з національним капіталом і Правлінням НБУ – банку з участю іноземного капіталу. НБУ видає ліцензію на здійснення низки операцій з готівкою, розрахункових, активних, пасивних, операцій з валютними цінностями.

Вищим органом управління банку є загальні збори акціонерів. Виконавчий орган акціонерного банку – правління, а пайового – дирекція. Контроль за діяльністю правління (дирекції) банку здійснює ревізійна комісія, склад якої затверджується загальними зборами акціонерів. За рішенням зборів створюється спостережна рада. Організаційна структура банку включає функціональні служби та підрозділи. Найпоширеніші спеціалізовані банки: ощадні, інвестиційні та іпотечні.

Пасивні операції – це операції, за допомогою яких банки формують свої грошові ресурси для проведення кредитних, інвестиційних та інших активних операцій. Ресурси КБ – це сукупність грошових коштів, що перебувають у його розпорядженні і використовуються для виконання певних операцій. Їх поділяють: на власні, залучені та запозичені. Власний капітал – 30 %, залучені і позичені – 70 %. Власний капітал поділяється на основний (статутний і резервний фонди, нерозподілений прибуток минулих років) і додатковий (загальні резерви за активними операціями і поточні доходи). Статутний фонд КБ у формі АТ створюється випуском та продажем акцій (звичайних (власники беруть участь в управлінні банку і поділяють всі доходи, збитки і ризики) і привілейованих (не беруть участь в управлінні, їм повертається вартість акцій у випадку ліквідації).

Резервний фонд КБ (50% від розміру статутного фонду) призначений для покриття можливих збитків від банківської діяльності і сплати дивідендів за привілейованими акціями, забезпечує стійкість КБ, зменшує вірогідність його банкрутства. Крім резервного створюються спеціальні фонди (за рахунок прибутку), призначені для покриття збитків від активних операцій та для виробничого та соціального розвитку банку.

Залучені кошти банку (депозитні і недепозитні) – це сукупність коштів на поточних, депозитних та інших рахунках банківських клієнтів, на рахунках громадських організацій, різноманітних суспільних фондів, які розміщуються в активи з метою отримання прибутку чи забезпечення ліквідності банку. Депозити бувають до запитання і строкові. Одним з джерел поповнення ресурсів КБ є міжбанківський кредит. Основною формою рефінансування КБ є ломбардне кредитування та операції РЕПО. Операції РЕПО – операції з цінними паперами: складається єдина генеральна угода між учасниками ринку (НБУ і КБ) про продаж-купівлю державних цінних паперів на певний строк із зобов’язанням зворотного продажу-купівлі у визначений термін або на вимогу однієї зі сторін за заздалегідь обумовленою ціною.

Активні операції – це операції, які пов’язані із розміщенням і використанням власних, залучених і запозичених коштів для одержання прибутку. Активні операції поділяються на кредитні та інвестиційні.


Читайте також:

  1. Активні операції банків
  2. Активні операції комерційних банків
  3. Алгебраїчні операції
  4. Арифметичні операції
  5. Арифметичні операції в різних системах числення
  6. Арифметичні операції над цілими числами
  7. Аудиторської фірми/аудитора про виконані роботи/надані послуги за 200_р.
  8. Банк і його операції. Правова природа банківської діяльності
  9. Бартерні операції
  10. Безкоштовні послуги та подарунки
  11. Біржові операції.
  12. Біржові операції. Котирування цін на біржі




Переглядів: 635

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Походження та розвиток комерційних банків. | Розрахунково-касове обслуговування клієнтів та банківські послуги.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.