Забезпечення консервативності системи при детерміністичному моделюванні для мікроканонічного ансамблю.
Якщо не розглядати траєкторію та характеристики кожної окремої частинки, то стан системи можна описати як макростан: кількість частинок, абсолютна температура, середній тиск, об’єм та повна енергія.
Кінетичне означення температури випливає з теореми про рівномірний розподіл: кожен квадратичний член, що входить у вираз для енергії класичної системи, що знаходиться у рівновазі при температурі , має середнє значення на кожен ступінь вільності, де – стала Больцмана. Для -вимірного простору температуру можна визначити із співвідношення
,
де сума береться по всіх частинках і компонентах швидкості. Слід зауважити, що дане співвідношення справедливе лише тоді, коли рух системи як цілого рівний нулеві.
Навіть обравши надзвичайно малий крок по часу, неможливо уникнути флуктуацій енергії в системі, тому періодично необхідно перевіряти умову, щоб повна енергія системи залишалася постійною
,
– потенціальна енергія -го атома при ініціалізації початкових умов,
– розмірність.
Якщо повна енергія системи у певний момент часу відрізняється від , необхідно виконати процедуру перенормування кінетичної енергії (швидкостей атомів)
,
– потенціальна енергія -го атома в момент ,
сума швидкостей по всіх компонентах ,
– нормувальний множник для вирівнювання повної енергії до початкової .
Отже, всі складові швидкостей кожного атома необхідно домножити на множник