Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Екологічна експертиза діючих об’єктів і комплексів

Середовище та характеристика залишкових впливів

Комплексна оцінка впливів проектованої діяльності на навколишнє

Наводиться комплексна оцінка впливів проектованої діяльності на навколишнє середовище з урахуванням часткових оцінок, наведених у попередніх підрозділах, за умов реалізації комплексу заходів щодо забезпечення нормативного стану навколишнього середовища.

Визначається ступінь екологічного ризику проектованої діяльності.

Обгрунтовується оптимальність з екологічних позицій прийнятого комплексу проектних рішень.

Наводиться перелік та характеристика залишкових впливів і обгрунтовується їх екологічна допустимість при будівництві та експлуатації об’єктів проектованої діяльності.

 

Заява про екологічні наслідки діяльності

 

Заява про екологічні наслідки діяльності є юридичним документом щодо суті цих наслідків, про гарантії виконання заходів по забезпеченню екологічної безпеки на весь період здійснення проектованої діяльності, складається замовником та генпроектувальником і є резюме ОВНС, де повинні бути відображені:

- дані про мету і засоби здійснення проектованої діяльності;

- перелік найзначніших впливів на стан навколишнього середовища, підсумки їх кількісної та якісної оцінки з урахуванням можливих аварійних ситуацій;

- оцінка екологічного ризику проектованої діяльності;

- перелік заходів, що забезпечують нормативний стан навколишнього середовища, включаючи систему спостереження і контролю(моніторинг);

- перелік залишкових впливів;

- зобов’язання Замовника щодо здійснення проектних рішень у відповідності з нормами і правилами охорони навколишнього середовища і вимог екологічної безпеки на всіх етапах будівництва та експлуатації об’єктів проектованої діяльності.

Заява про екологічні наслідки діяльності складається в короткій формі, містить лише підсумкові результати ОВНС і необхідні коментарі. Вона підписується замовником і генеральним проектувальником, копія її подається для контролю до місцевих органів влади.

 

Діючі об’єкти і комплекси можуть підлягати екологічній експертизі, яка проводиться шляхом [ 6 ] :

- аналізу і оцінки об’єктів експертизи групами спеціалістів експертних підрозділів Міністерства екології та охорони навколишнього середовища;

- експертних досліджень і оцінки об’єктів експертизи спеціально створюваними комісіями із залученням фахівців-практиків та науковців інших установ;

- створення міжгалузевих експертних комісій Міністерства екології та охорони навколишнього середовища спільно з іншими органами державної виконавчої влади;

- залучення на договірних засадах для попереднього розгляду та підготовки пропозицій інших спеціалізованих організацій.

Питання про доцільність екологічної експертизи діючих об’єктів і комплексів розглядається у відповідності з рішеннями Кабінету Міністрів України, місцевих Рад народних депутатів чи їх виконавчих комітетів згідно з розділом 8 Інструкції про здійснення державної екологічної експертизи (затвердженої Мінекобезпеки 7 червня 1995 р. №55).

Організація такої експертизи повинна здійснюватися спільно еколого-експертними й інспекційними підрозділами органів Міністерства екології та охорони навколишнього середовища.

Вона може доручатися спеціалізованим організаціям, що мають досвід підготовки екологічних паспортів підприємств, обстеження і оцінки екологічного стану того чи іншого об’єкта, вони виробляють проекти висновків з цього питання і передають їх органам Міністерства екології та охорони навколишнього середовища.

Залежно від того, які органи приймали рішення про проведення таких експертиз, ця робота повинна фінансуватися або за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, або з відповідних позабюджетних фондів охорони навколишнього природного середовища.

У процесі екологічної оцінки діючих об’єктів та комплексів:

- виявляються наявні джерела забруднення атмосфери – стаціонарні(організовані), неорганізовані і пересувні;

- джерела забруднення водойм – технологічні процеси виробництва, цехи, ділянки, установки, де утворюються забруднені стічні води – місця утворення і складування промислових відходів;

- визначається наявність і ефективність дії природоохоронних очисних споруд і устаткування, які задіяні на підприємстві для забезпечення попередження негативного впливу джерел забруднення на довкілля;

- формулюються пропозиції щодо доцільності зміни технологічних процесів, реконструкції, ремонту чи повної заміни очисних споруд і установок: монтажу нових додаткових пилогазоочисних установок і споруд для очистки забруднених стічних вод, здійснення додаткових заходів з утилізації чи екологічно безпечного поховання промислових й інших відходів: проведення заходів з упорядкування, благоустрою і озеленення території підприємства, організації санітарно-захисної зони (якщо об’єкт нею не забезпечений) та забезпечення дотримання її статусу.

При екологічній експертизі діючого об’єкта, що відноситься до таких, які становлять підвищену екологічну небезпеку, обов’язковою умовою її проведення є забезпечення підготовки керівництвом об’єкта і його власником матеріалів оцінки впливу господарської діяльності на навколишнє середовище (що і повинно бути об’єктом такої експертизи).

 


Читайте також:

  1. Аварії з викидом (загрозою викиду) сильнодіючих отруйних речовин на об'єктах економіки.
  2. Аваріїз витоком сильнодіючих отруйних речовин.
  3. Автоматичне і ручне створення об’єктів.
  4. Адміністративний захист об’єктів інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції
  5. Адміністративно-правовий захист об’єктів інтелектуальної власності
  6. Акт експертизи підписується кожним експертом і засвідчується печаткою медичної установи, на базі якої проводилася судово-психіатрична експертиза.
  7. Алгоритм розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва нового та реконструкції діючих підприємств харчування.
  8. Багатоаспектне класифікування об’єктів винаходу
  9. Вбудовування об’єктів
  10. Введення в дію об’єктів інвестування.
  11. Вивчення загальної характеристики господарства, окремих галузей господарства та міжгалузевих комплексів.
  12. ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ПРОГРАМНИХ КОМПЛЕКСІВ В УПРАВЛІННІ КОРПОРАТИВНИМИ БІЗНЕС-ПРОЦЕСАМИ




Переглядів: 1764

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Середовища та екологічної безпеки | Екологічна експертиза по впровадженню нових матеріалів і речовин

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.