Сітьова модель графічно відображає технологічну залежність і послідовність виконання робіт з обліком затрат ресурсів. Суть сітьового методу планування і управління полягає в тому, що кожну складну систему можна представити у вигляді графіка чи сіті. Такі графіки використовуються для узгодження і побудови взаємодії між роботами, а також для контролю за виконанням цих робіт.
Побудова сітьового графіка виконується таким чином. Головне завдання при цьому - визначити технологічну послідовність виконання робіт, яка обумовлює структуру сітьового графіка. При перевірці технології графік повинен бути простим, не мати пересічень, замкнутих контурів, петель і "тупиків", використовувати горизонтальні лінії для зображення більшості робіт.
Основні елементи сітьового графіка - робота і подія.
Робота — це частина технологічного процесу по виробництву, яка вимагає для свого виконання витрат часу, праці і ресурсів.
Подія - відображає факт початку і закінчення робіт.
В свою чергу розрізняють такі види подій:
Вихідна - відображає факт початку робіт сітьового графіка і не має попередніх робіт.
Завершальна - відображає факт виконання усіх робіт сітьового графіка і не має наступних робіт.
На наступному етапі виконання завдання необхідно призначити кількість виконавців по кожній роботі. При цьому треба враховувати трудомісткість роботи, чисельний склад працівників відділу, служби , або виробничого підрозділу ДБУ, якому може бути доручене виконання цієї роботи, можливість притягнення спеціалістів сторонніх організацій на принципах господарських договорів або на контрактній основі. У кожному випадку максимально використовується інформація, отримана при розробці першого розділу.
Далі розраховується тривалість виконання кожної роботи t у робочих днях за формулою
T
t = ----(7.1)
n
де Т- трудомісткість виконання кожної роботи, людиноднів,
n- прийнята для кожної роботи кількість виконавців, люд.