Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Поперечна азимутальна рівновелика проекція Ламберта

Рівновеликість зображення вимагає збереження рівності p=a·b=const=1. Середній меридіан і екватор взамно перпендикулярні лінії, решта меридівнів і паралелей – криві. Крайні меридіани (160° сх.д. і 20° зах.д.) утворюють кафедра; полюси на рамці. Центральні точки півкуль мають координати: 0° ш. і 70° сх.д.; 0° ш. і 110° зах. д.

Щоб зберегти рівність p=1 в кожній точці карти, збільшення одного множника (а) повинно компенсуватися зменшенням іншого (b).

ТНС всіх видів – центри півкуль. Із віддаленням від ТНС масштаб довжин все більше відхиляється від 1. Найменше відносне спотворення довжин b поступово зменшується і на крайньому меридіані b=0,707; найбільше відносне спотворення довжин збільшує звоє значення і на крайньому меридіані a=1,414. На карті західної та східної півкуль масштабу 1:22 000 000 в точці перетину крайніх меридіанів із екватором масштаб довжин по меридіану 1:15 600 000, по екватору – 1:31 000 000.

Спотворення кутів і форм розподіляється аналогічно: від ТНС, де w=0°, k=1, спотворення зростають однаково прискорено до рамки карти. Ізоколи мають вигляд концентричних кіл. На крайньому меридіані w=39°, k=2. Застосовується для побудови всіх карт західної та східної півкуль із 1940-х.

Коса азимутальна рівновелика проекція Постеля

Розподіл спотворень аналогічний до попередньої проекції. Центральні точки мають координати: для океанічної півкулі – 45° пд.ш. і 180° д., для материкової – 45° пн.ш. і 0° д. Застосована для побудови карти океанічної та материкової півкулі масштабу 1:200 000 000 в Атласі учителя.

Поперечна азимутальна ортографічна проекція

Відноситься до перспективних і довільних. Розроблена за 200 років до н.е. греком Аполлонієм. Зображення отримане шляхом проектування поверхні земного еліпсоїда (кулі) на дотичну до кулі площину із ”точки зору“, що лежить у нескінченності – промені зору паралельні. В поперечній проекції ці промені паралельні до екватора. Практично такою видно Землю із космосу із дуже великої відстані. Через це проекція застосовується для зображення Землі як планети на картах, що показують положення Землі відносно Сонця на дні сонцестоянь і рівнодення, а також карти Місяця в Учебном атласе мира. Масштаб довжин по радіусах півкуль (b) швидко зменшується до країв карти, через що до периферії всі зображені об’єкти сильно стиснуті в цьому напрямі. На рамці карти p=0,2, w=80°. ТНС – в центрі півкуль. Застосовується також коса і поперечна проекція.

 

Проекції карт материків, частин світу та океанів


Читайте також:

 1. V Ідентифікація, раціоналізація, проекція, інтроекція, агресія, зворотна реакція та їх комплекси.
 2. Геодезична основа, масштаб і картографічна проекція складають математичну основу карти.
 3. Закон Ламберта Закон Ламберта встановлює залежність випромінюваності чорного тіла й тіл, що володіють дифузійним випромінюванням, від напрямку випромінювання.
 4. Картографічна проекція вітчизняних топографічних карт. Система плоских прямокутних координат на топографічній карті
 5. Коса азимутальна рівновелика проекція Ламберта
 6. Нормальна конічна рівнопроміжна по меридіанах проекція
 7. Нормальна циліндрична прямокутна проекція на січному циліндрі
 8. Поліконічна довільна проекція ЦНДІГАіК, вар. БСЭ
 9. Поліконічна довільна проекція ЦНДІГАік, вар. ФГАМ
 10. Проекція вектора на вісь
 11. Псевдоциліндрична довільна проекція Урмаєва
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Нормальна циліндрична прямокутна проекція на січному циліндрі | Коса азимутальна рівновелика проекція Ламберта

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.