Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Коса азимутальна рівновелика проекція Ламберта

Це та ж проекція, що застосовується для карти західної та східної півкуль, але в даному випадку площина, на яку переноситься зображення, дотикається до земного еліпсоїда в середній точці материка (частини світу, океану). Меридіан точки дотику (середній меридіан) – прямий (його часто на карті не зображають), решта меридіанів і всі паралелі – криві. Напрям найменшого відносного спотворення довжин b в будь-якій точці карти проходить цю точку і центральну точку материка, а найбільшого відносного спотворення довжин a – до ного перпендикулярний. Спотворення на карті Північної Америки: а=1,06; b=0,94; w=7°; k=1,1; для карт Південної Америки – ще менші, для Азії (при середньому меридіані 95° сх.д.): a=1,13; b=0,89; w=13,7°; k=1,3.

У цій проекції будуються карти Європи, Азії, Північної Америки. Південної Америки, Латинської Америки Австралії, Австралії з Океанією, Індійського океану, настінна карта Євразії для ВУЗів.

Поперечна азимутальна рівновелика проекція Ламберта

Застосовується для побудови карт Африки. Екватор – пряма лінія, перпендикулярна до середнього меридіана (15° сх.д. або 20° сх.д.). Найбільші спотворення на карті Африки приблизно ті ж, що й на карті Північної Америки.

 

Умовна проекція ЦНДІГАіК, вар. 2.

Розроблена в 1964-69 рр. Л.С. Лєдовською в ЦНДІГАіК, виходячи із заданого ескізу сітки меридіанів та паралелей із застосуванням ЕОМ. При її розробці виходили із двох вихідних положень: 1) виположити паралелі, щоб зменшити згин зображення Євразії в рамці карти порівняно із її зображенням в косій азимутальній рівновеликій проекції Ламберта; 2) передати крупніший масштаб площ в межах Європи і менший в межах Азії. Середній меридіан – 80° сх.д.– прямий, решта меридіанів і всі паралелі – криві. Картографічна сітка несиметрична відносно прямого меридіана. Замість ТНС є три точки мінімальних спотворень кутів: на півночі Індії та північному сході Африки w=0,5°, в середній частині Росії w=2,5°. В межах більшой частини Євразії w не перевищує 10°, лише на крайньому її північному сході і північному заході w»35°, що вже досить замітно. ЛНС площ – крива оригінальної форми. Всередині неї p»0,95 (Північно-Східний Китай), в бік Європи p повільно зростає, на північному заході Європи p»1,15. Застосовується для побудови навчальних карт Євразії із 1969 р.

Карти океанів в довідкових атласах (Морской атлас, Атлас океанов) будуються в нормальній циліндричній рівнокутній проекції Меркатора, азимутальній стереографічній та азимутальній рівновеликій проекції Ламберта.


Читайте також:

 1. V Ідентифікація, раціоналізація, проекція, інтроекція, агресія, зворотна реакція та їх комплекси.
 2. Геодезична основа, масштаб і картографічна проекція складають математичну основу карти.
 3. Закон Ламберта Закон Ламберта встановлює залежність випромінюваності чорного тіла й тіл, що володіють дифузійним випромінюванням, від напрямку випромінювання.
 4. Картографічна проекція вітчизняних топографічних карт. Система плоских прямокутних координат на топографічній карті
 5. Нормальна конічна рівнопроміжна по меридіанах проекція
 6. Нормальна циліндрична прямокутна проекція на січному циліндрі
 7. Поліконічна довільна проекція ЦНДІГАіК, вар. БСЭ
 8. Поліконічна довільна проекція ЦНДІГАік, вар. ФГАМ
 9. Поперечна азимутальна рівновелика проекція Ламберта
 10. Проекція вектора на вісь
 11. Псевдоциліндрична довільна проекція Урмаєва
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поперечна азимутальна рівновелика проекція Ламберта | Псевдоциліндрична довільна проекція Урмаєва

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.