Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Поліконічна довільна проекція ЦНДІГАіК, вар. БСЭ

Від попередньої відрізняється тим, що посідає приблизно середнє положення між рівновеликими і рівнокутними проекціями. Співвідношення спотворень площ і кутів суттєво змінюється в межах карти: центральна частина ближча до рівновеликого, ніж до рівнокутного, приполярні області – ближчі до рівнокутного зображення, ніж до рівновеликого.

Сітка меридіанів та паралелей подібна до попередньої проекції. Однак паралелі мають більшу кривизну, а середній меридіан (він має довготу 40° сх.) нерівнороздільний (відстань по ньому між сусідніми паоалелями від екватора збільшується). Масштаб довжин на ньому дорівнює головному лише в точці перетину із екватором, а при віддаленні від нього до полюсів зростає. Головний масштаб довжин зберігається також на паралелях із широтою ±45°.На паралелях із меншою широтою він менший від головного і на екваторі дорівнює 0,833. На паралелях із більшою широтою він більший від головного і досягає ¥ на лініях, що позначають полюси (на карті відсутні).

Система спотворень подібна до попередньої проекції. Дві ТНС кутів і форм лежать на середньому меридіані на широті ±52,7°. Максимальні спостворення кутів і форм характерні для тих частин карти, що прилягають до кутів рамки, де w не досягає 70°. ЛНС площ близька до еліпса; перетинає середній меридіан на широтах ±40°, а екватор – на довготі 140° на сіхд і захід від прямого меридіана. Максимальні спотворення площ в приполярних областях, де p>3, мінімальні значення – p=0,833 – в центрі карти (на сході Африки).

Застосувується для побудови карт світу в Учебном атласе мира (1967-1980), Справочном географическом атласе, атласі для 7-го і 10-го (1990-х, виданих Укргеодезкартографією), настінні навчальні карти масштабу 1:20 000 000.

Поліконічна довільна проекція ЦНДІГАіК, вар. 1939-49 рр.

Довгота середнього меридіана – 10° сх. Всі паралелі рівнороздільні, як і середній меридіан. Масштаб довжин вздовж екватора 0,9, середнього меридіана – 1.

Дві ТНС кутів і форм лежать на середньому меридіані на широті ±52°; максимальні значення w – в кутах карти (понад 50°). ЛНМ площ – середнє між овалом і квадратом. Максимальні спотворення площ – в приполярних обласях, де на узбережжі Північного Льодовитого океану р»1,8, ще північніше – 2,0 і більше, а мінімальне – в центрі карти, де p=0,9.

Застосовувалася для побудови карт світу в Атласі учителя видання 1950-х.


Читайте також:

 1. V Ідентифікація, раціоналізація, проекція, інтроекція, агресія, зворотна реакція та їх комплекси.
 2. Геодезична основа, масштаб і картографічна проекція складають математичну основу карти.
 3. Картографічна проекція вітчизняних топографічних карт. Система плоских прямокутних координат на топографічній карті
 4. Коса азимутальна рівновелика проекція Ламберта
 5. Нормальна конічна рівнопроміжна по меридіанах проекція
 6. Нормальна циліндрична прямокутна проекція на січному циліндрі
 7. Поліконічна довільна проекція ЦНДІГАік, вар. ФГАМ
 8. Поперечна азимутальна рівновелика проекція Ламберта
 9. Проекція вектора на вісь
 10. Псевдоциліндрична довільна проекція Урмаєва
 11. Псевдоциліндрична рівновелика проекція Сансона
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 13 | Поліконічна довільна проекція ЦНДІГАік, вар. ФГАМ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.